رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان هشدار داد: جمعیت زیاد ملخ صحرایی مهاجر از امروز ۳۱ فروردین از سمت کشور‌های عربی به جنوب کشور از جمله استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان وارد می‌شوند.

کد خبر: ۵۸۹۰۶
۱۷:۰۶ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۹

هجوم موج جدید ملخ صحرایی مهاجر به جنوب سیستان وبلوچستان

دیدارنیوز ـ غلام حیدر زورقی در نشست ستاد گیاه پزشکی استان با اشاره به اعلام سازمان جهانی فائو و سازمان حفظ نباتات کشور به همه مدیران وکارشناسان مدیریت جهادکشاورزی شهرستان‌های جنوبی تأکید کرد: ضمن رصد این آفت بین المللی خطرناک آمادگی کامل برای انجام مبارزه فوری قبل تخم ریزی ملخ را داشته باشند.

 

وی از مدیران جهادکشاورزی شهرستان‌ها خواست مراتب این هشدار را به همه مراکز جهادکشاورزی وبهره برداران بخش کشاورزی مناطق اعلام و در اسرع وقت جلسه ستاد بحران با ریاست فرماندار شهرستان را تشکیل تا با بهره‌گیری از کلیه امکانات وکمک دستگاه‌های اجرایی نسبت به رصد و مبارزه با این آفت خطرناک اقدام نمایند.

 

وی تصریح کرد: در بین شش استان درگیر مبارزه با ملخ صحرایی در کشور، تاکنون سیستان و بلوچستان با۳۹ هزار و۹۳۱هکتار مبارزه (۳۶درصد کل مبارزه) رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

 

وی اذعان داشت: از کل سطح مبارزه انجام شده از آبانماه سال گذشته تاکنون ۴۱ درصد علیه پوره ملخ و ۵۹درصد علیه ملخ صحرایی بالدار به انجام رسیده است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان به مبارزه با آفت زنگ گندم درشهرستان‌های حوزه سیستان پرداخت و گفت: تداوم بارندگی‌ها و افزایش رطوبت باعث گسترش این بیماری شده وکار مبارزه را سخت‌تر کرده است.

 

زورقی افزود: از اسفندماه سال گذشته تاکنون ۱۰هزار و ۳۹۲هکتار از مزارع گندم وجو در شمال استان علیه زنگ زرد غلات توسط ۴۶دستگاه سمپاش دولتی و ۱۷۸دستگاه بخش خصوصی با مشارکت فعال کشاورزان سمپاشی شده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم