مدیرکل میراث فرهنگی مازندران بیان کرد:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از برپایی ۵۰ نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی و سوغات طی سال قبل خبر داد و گفت: میزان فروش صنایع دستی بیش از ۱۲۲ میلیارد ریال بوده است.

کد خبر: ۵۸۶۰۶
۱۲:۳۹ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۹

فروش ۱۲۲ میلیارد ریالی صنایع دستی و سوغات در مازندران

دیدارنیوز ـ سیف الله فرزانه پیش ازظهر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به رونق خوب صنایع دستی و استقبال آن در بین جوانان استان، گفت: در سال ۹۸ برای بیش از هزار نفر از شاغلان صنایع دستی دوره‌های آموزشی برگزار شد.

 

وی با اشاره به دریافت ۱۷ نشان مرغوبیت کالا در سال گذشته گفت: دو پرونده نشان درجه هنری هنرمندان استان مازندران نیز تهیه شده است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: در راستای حمایت معنوی و ارزش گذاری جایگاه اساتید صنایع دستی و هنر‌های سنتی در استان، در سال ۹۸ بیش از ۵۰ همایش و مراسم با رویکرد معرفی و شناخت صنایع دستی در قالب کارگاه و آئین نکوداشت برگزار شد.

 

فرزانه با اشاره به شیوع بیماری کرونا در سطح جامعه و توقف تولید و فروش صنایع دستی در استان گفت: فروش داخلی صنایع دستی در ۱۱ ماهه سال ۹۸ بیش از ۱۲۲ میلیارد ریال بوده و همچنین صادرات صنایع دستی از استان مازندران بر اساس صادرات چمدانی، ورود گردشگر و مبادی گمرکی به بیش از ۲ میلیون دلار رسیده است.

 

وی همچنین با اشاره به صدور هزار و ۲۱۹ پروانه تولید انفرادی و کارگاهی در سال ۹۸ گفت: در سال گذشته بیش از ۸۳ میلیارد ریال تسهیلات در اختیار هنرمندان صنایع دستی استان قرار گرفته است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با اشاره به حمایت از ۷ انجمن فعال صنایع دستی در استان، گفت: مراحل آماده سازی دو خانه صنایع دستی در شهرستان‌های آمل و ساری در دست اقدام است.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم