استاندار مازندران:

استاندار مازندران از صدور موافقت اصولی برای ایجاد اسکله‌های دریایی برای گشت‌های دریایی، ورزش‌های آبی و ... در استان خبر داد و گفت: به زودی اجرای این طرح‌ها وارد فاز عملیاتی می‌شود.

کد خبر: ۵۸۵۸۱
۱۱:۰۸ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۹

اسکله‌های تفریحی دریایی در مازندران وارد فاز عملیاتی می‌شود

دیدارنیوز ـ احمد حسین زادگان صبح پنجشنبه در نشست برنامه ریزی اجرای طرح‌های اسکله دریایی در استان با بیان اینکه ایجاد تفرجگاه‌های ساحلی برای گردشگران و ساکنین استان در جهت توسعه اقتصاد توریسم و تقویت گردشگری دریایی استان یک فرصت و محرک اقتصادی مؤثر است، افزود: به همین منظور ۱۳۴ اسکله دارای قابلیت برای راه اندازی مکان‌های تفریحی، توریستی و پذیرایی با اولویت مکان‌های دارای دسترسی و پس کرانه مناسب بمنظور گشت دریایی، ارائه ورزش‌های آبی، پذیرایی در داخل دریا، حمل و نقل بین شهری و… مورد شناسایی قرار گرفت.

 

حسین زادگان با بیان این که سال گذشته در نشستی با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور در تهران با صدور موافقت اصولی اجرای اسکله‌های تفریحی مذکور در استان و ارائه تسهیلات کم بهره لازم به این منظور از سوی سازمان بنادر و دریا نوردی کشور، موافقت شد، عنوان کرد: صدور مجوز برای سرمایه گذار بدون مراجعه برای اخذ استعلامات لازم به دستگاه‌های مسئول در زمان طولانی، با مراجعه به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و سازمان بنادر و دریانوردی کشور از جمله مزایای این طرح است.

 

استاندار با اشاره به این که اداره کل مهندسی سواحل و بنادر و دبیرخانه صدور مجوز سازه‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور؛ موافقت اصولی ۴۳ اسکله از ۱۳۴ اسکله شناسایی شده در نقاط مختلف ساحلی استان را صادر کرد، گفت: موافقت اصولی مابقی این اسکله‌ها نیز پس از طی مراحل صادر می‌شود و این مهم؛ گامی بزرگ در راستای عملیاتی شدن اسکله‌های گردشگری - تفریحی و تحول در اقتصاد و گردشگری دریایی است.

 

حسین زادگان با بیان این که سرمایه گذاران مشتاق برای انجام سرمایه گذاری در این طرح آماده اند و هزینه مشاوره برای سرمایه گذاری به دلیل انتخاب یک مشاور برای همه طرح‌ها صفر شده است، اظهار داشت: با آغاز عملیات اجرایی این طرح‌ها و شروع فعالیت اسکله‌ها، شاهد جهشی بزرگ برای شکوفایی گردشگری دریایی خواهیم بود.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم