تیتر امروز

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید
گفت‌وگوی دیدار با رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران:

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید

ارائه یک آمار عجیب و غیرعلمی در مورد شیوع بیماری هاری در ایران، بحث‌برانگیز شده،در همین راستا دیدارنیوز گفت‌و‌گویی با دکتر امید مرادی و مجتبی طباطبایی، رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی تهران...
نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما
نماینده پیشین مجلس در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در برنامه رکن سه

نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما "نیشگون" نمی‌گیرد/ حکومت اسلامی جایگزین جمهوری شده/ انشاالله، در دیدارنیوز با تاجزاده مناظره می‌کنم

محمد نعیمی‌پور در دومین قسمت از گفت‌وگوی اختصاصی خود با دیدارنیوز روش‌ افرادی چون مصطفی تاجزاده و مهدی نصیری را ژورنالیستی و بی‌حاصل دانست و گفت: سیاستمدار باید روشی مستقل از سر و صدای رسانه‌ای...

سرما و گرد و خاک در راه است؛ کشاورزان و دامداران مراقب باشند

کارشناس سازمان هواشناسی خراسان جنوبی گفت: باتوجه به کاهش محسوس دما، وقوع سرما و یخبندان شبانه از امروز، احتمال بروز خسارت به ویژه در بخش کشاورزی از جمله سرمازدگی شکوفه‌ها وجود دارد.

کد خبر: ۵۷۴۸۹
۱۰:۰۶ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۹

سرما و گرد و خاک در راه است؛ کشاورزان و دامداران مراقب باشند

دیدارنیوز ـ سمیه لطفی با اشاره به ورود سامانه بارشی به استان از اواخر روز سه شنبه، اظهار کرد: وزش باد شدید و گرد و خاک (برخی ساعات وزش باد خیلی شدید و کاهش دیدافقی)، رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ و تشکیل مه و احتمال بارش برف در مناطق مرتفع شمال شرق استان در بامداد پنجشنبه ۲۱ فروردین دور از انتظار نیست.
 
وی افزود: طی امروز، در اغلب مناطق استان با وزش باد شدید و گرد و خاک در برخی ساعات وزش باد خیلی شدید و کاهش دید افقی در غرب و شمال غرب استان مواجه خواهیم بود.
 
این کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: پنجشنبه شب تا جمعه، نواحی شمالی و جنوبی استان تحت تاثیر این وضعیت جوی خواهند بود و در روز شنبه هفته آینده، نقاطی از غرب و شمال غرب استان تحت تاثیر این وضعیت هستند.
 
 
لطفی با بیان اینکه این پدیده‌ها روز یکشنبه پایان می‌یابند، افزود: احتمال وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر به صورت محدود و احتمال برخورد صاعقه در مناطق مرتفع نیز وجود دارد.
 
وی با تاکید بر اجتناب از سفر‌های غیرضرور و رعایت قوانین و مقررات رانندگی، بر خودداری از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها و پرهیز از چرای دام و دوری از صعود به ارتفاعات تاکید کرد.
 
این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به احتمال خسارت به سازه‌های موقت، تابلو‌های تبلیغاتی، سقف و پوشش گلخانه‌ها، تصریح کرد: باتوجه به کاهش محسوس دما، وقوع سرما و یخبندان شبانه از امروز، احتمال بروز خسارت به ویژه در بخش کشاورزی از جمله سرمازدگی شکوفه‌ها وجود دارد.
 
لطفی بر اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای مقابله و جلوگیری از خسارت سرمازدگی بهاره در مزارع و باغات نظیر استفاده از بخاری‌های باغی تاکید کرد و ادامه داد: لازم است آب سامانه‌های آبیاری تحت فشار و سم پاش‌ها برای جلوگیری از یخ‌زدگی تخلیه و از انجام عملیات هرس درختان، شخم و پاکنی باغات پرهیز شود.
 
وی بر ایجاد پوشش بر روی نهال‌های جوان و درختان آسیب‌پذیر و انجام تغذیه کمکی در کندو‌های زنبور عسل در این روز‌ها تاکید کرد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی