استاندار قم در دیدار با سفیر هند خواستار تسریع در بازگرداندن باقیمانده اتباع هندی حاضر در قم شد.

کد خبر: ۵۷۱۵۶
۰۹:۳۸ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۹

دیدارنیوز - استاندار قم در دیدار با سفیر هند خواستار تسریع در بازگرداندن باقیمانده اتباع هندی حاضر در قم شد.

بهرام سرمست روز یکشنبه در این دیدار، از اعزام ۸۰۲ نفر از اتباع هندوستان به کشورشان طی ۵ مرحله خبر داد و بیان کرد: مدیریت استان خواستار تسریع در بازگشت اتباع هندی حاضر در قم شد.

وی استقرار و سکونت اتباع هندی در ۵۰ نقطه از شهر قم را مورد توجه قرار داد و گفت: با شیوع بیماری، ساماندهی اتباع هندی در هتل‌های قم و قرنطینه‌ی ایشان و نیز درمان بیماران در دستور کار قرار گرفت.

سرمست اظهار کرد: پذیرایی خوبی بر اساس فرهنگ میزبانی که ناشی از سنت ایرانی اسلامی است از اتباع هندی صورت گرفت و برای اعزام آن‌ها به کشورشان، حتی از پروازهای ایرانی استفاده شد.

وی با اشاره به روابط دوستانه‌ی دو کشور اظهار کرد: ایران و هندوستان در عرصه‌های مختلف همکاری‌های مشترک دارند.

استاندار قم در ادامه با اشاره به کشف نخستین موارد ابتلا به ویروس کرونا در قم اظهار داشت: مسئولان استان قم با شناسایی نخستین علائم این بیماری تدابیر ویژه‌ای را برای حفظ سلامت شهروندان و نیز اتباع خارجی اندیشیدند.

سرمست با اشاره به حفظ سلامت و ارائه‌ی خدمات بهداشتی به‌صورت یکسان به اتباع خارجی از آغاز شیوع بیماری در قم افزود: علیرغم اینکه دولت‌ها شهروندان خود را در اولویت خدمات‌رسانی قرار می‌دهند، اما چنین رویه‌ای در قم و جمهوری اسلامی رخ نداد.

سرمست با اشاره به کنترل بیماری کرونا در قم گفت: استان قم در میانه راه بوده و هنوز مبارزه با این بیماری به مرحله‌ی پایانی نرسیده است.

سفیر هند: بازگرداندن شهروندانمان اولویت دولت است

"گدام دارمندرا" سفیر هندوستان نیز در این جلسه طی سخنانی ضمن قدردانی از خدمات استان قم به اتباع هندی، امکانات پیشرفته درمانی و کادر پزشکی متخصص جمهوری اسلامی را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: هندوستان از چنین امکاناتی در راستای مقابله با بیماری کرونا برخوردار نیست.

سفیر هندوستان اولویت دولت هند را بازگرداندن شهروندان هندی دانست و افزود: به دنبال این هستیم تا بار درمان شهروندانمان از دوش ایران برداشته شود.

وی با تقدیر ویژه از همراهی مدیریت استان در میزبانی و درمان اتباع هندوستانی در استان قم گفت: امیدواریم با پایان این بحران بتوانیم روابط با جمهوری اسلامی را قوی‌تر از گذشته تجدید کنیم.

لازم به ذکر است که اتباع هندی موردبحث، همگی قبل از کشف ویروس کرونا در استان حضور داشتند و ساماندهی و در پنج مرحله به کشورشان بازگردانده شده‌اند باقیمانده آن‌ها در دو محل به‌صورت قرنطینه و تحت مراقبت پزشکی قرار گرفتند تا در اولین فرصت به کشورشان بازگردانده شوند.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت روز یکشنبه هفدهم فروردین‌ماه، اعلام کرد: تاکنون ۵۸ هزار و ۲۲۶ نفر در کشور به‌طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۱نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به ۳۶۰۳ نفر رسید.

کیانوش جهانپور درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به کرونا در کشور و فوت ناشی از آن بیان کرد: بر اساس گزارش قطعی دانشگاه‌های علوم پزشکی و نتیجه ۱۸۹ هزار و ۷۹۰ آزمایش‌های بیش از ۹۵آزمایشگاه تشخیصی از ظهر دیروز تا امروز (۱۷ فروردین) تعداد ۲۴۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران قطعی شناسایی‌شده مبتلا به ویروس کرونا در کشور به ۵۸ هزار و ۲۲۶ مورد رسید.

وی گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۲ هزار و ۱۱ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا بهبودیافته و ترخیص شده‌اند. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند. ۴۰۵۷ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.
منبع: انتخاب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: