تیتر امروز

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!
آلودگی هوا و قانون هوای پاک

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!

آلودگی هوا مشکل دیرینه تهران است. مشکلی که حالا به سایر شهر‌های ایران هم تسری یافته است. این معضل بزرگ تهران، اما محصول عمل نکردن ۲۳ دستگاه اجرایی به قانون هوای پاک است.
مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

ایجاد ۳۲۶ فرصت شغلی برای زنان سرپرست خانوار زلزله زده کرمانشاه

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فرصت شغلی برای ۳۲۶ زن سرپرست خانوار در مناطق زلزله زده کرمانشاه ایجاد می‌کند.

کد خبر: ۵۶۶۲
۱۰:۵۷ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۷

دیدارنیوز - بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، براساس تفاهم‌نامه‌ای که میان بنیاد برکت و کمیته‌ی امداد امام خمینی(ره) به امضا رسیده است، برای ۳۲۶ زن سرپرست خانوار، فرصت اشتغال و کسب و کار ایجاد خواهد شد. 
در این تفاهم‌نامه، مقرر شده که بنیاد برکت و کمیته‌ی امداد امام خمینی(ره) به هر یک از متقاضیان تا سقف مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال به‌صورت بلاعوض و تسهیلات پرداخت کنند که تا به امروز ۱۰۰ فرصت شغلی ایجادشده و امکان اشتغال مابقی نیز ظرف دو ماه آینده فراهم خواهد شد.

این فرصت‌های شغلی در زمینه‌ پرورش دام سبک است و برای هر یک از واجدین شرایط، ۲۰ تا ۳۰ رأس گوسفند و محل استاندارد نگه‌داری دام‌ها به مساحت ۶۰ مترمربع در نظر گرفته می‌شود. ایجاد فرصت کسب و کار  و اشتغال سریع برای زلزله‌زدگان کرمانشاه، نشان‌دهنده‌ی سرعت عمل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در خدمت‌رسانی به مناطق محروم کشور است. 

هم‌چنین با مذاکرات انجام گرفته میان بنیاد برکت و کمیته‌ی امداد امام خمینی(ره) ۵۰۰ فرصت شغلی نیز در قالب طرح اجتماع‌محور «مهتاب» (مدل هادی تلاش اقتصادی برکت)، در سطح استان کرمانشاه ایجاد خواهد شد. 

در این طرح، به هر یک از متقاضیان و واجدین شرایطی که توسط کمیته‌ی امداد امام خمینی(ره) شناسایی و معرفی شده‌اند، مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت خواهد شد تا در حوزه‌های پرورش و تولید دام سبک و سنگین، زنبورداری و کارهای خدماتی مشغول به کار شوند. اعتبار درنظر گرفته شده برای این طرح ۱۰۰ میلیارد ریال است که توسط بنیاد برکت تأمین خواهد شد. 

بنیاد برکت هر چند تا به امروز بیش‌تر با فعالیت‌های عمرانی و خدمات اجتماعی خود در سطح جامعه شناخته شده است، اما عمده منابع خود را در راه ایجاد اشتغال و توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم و روستاها صرف می‌کند. با تأکیدات دکتر محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ایجاد اشتغال، اولویت اصلی فعالیت‌های بنیاد برکت تعیین شده و بیش از ۸۰ درصد منابع مالی و اعتبارات در این راه صرف می‌شود. 

در برنامه‌ی استراتژیک پنج ساله‌ی بنیاد برکت نیز، راهبردها، اهداف و چشم‌اندازهای اشتغال‌زایی و مشارکت‌های اقتصادی به‌طور جامع تبیین شده‌اند. بر همین اساس، از پنج معاونت بنیاد برکت، فقط یک معاونت در بخش زیربنایی و عمرانی فعالیت دارد و چهار معاونت دیگر شامل توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور، توسعه‌ی مشارکت‌های اقتصادی بنگاه‌محور، توسعه‌ی مدیریت و برنامه‌ریزی و توسعه‌ی منابع و مشارکت‌ها در حوزه‌ی اشتغال متمرکز شده‌اند.
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر