تیتر امروز

از چشم جهان (۱۶۰)

"بیمارستان‌ها، قلتگاه کودکان اوکراینی"

ارتش روسیه در هشتم ژولای به یک بیمارستان کودکان اوکراین که خدمات تخصصی درمان سرطان و دیگر امراض ارائه می‌کند، حمله کرد. من به این بیمارستان رفتم تا ببینم چه اتفاقی رخ داده است.
انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.

حماس در پیامی به عربستان خواستار آزادی بازداشت‌شدگان فلسطینی شد

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در پیامی به سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان خواستار آزادی فوری ده‌ها بازداشت‌شده فلسطینی در این کشور شد.

کد خبر: ۵۶۱۲۳
۰۹:۳۰ - ۰۴ فروردين ۱۳۹۹

حماس در پیامی به عربستان خواستار آزادی بازداشت‌شدگان فلسطینی شد

دیدارنیوز ـ به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در این پیام عنوان کرد: در سایه انتشار ویروس کرونا در سراسر جهان و با توجه به خطراتی که متوجه جان و سلامت بازداشت‌شدگان فلسطینی است و نظر به جایگاه دینی و انسانی عربستان سعودی در زمینه همبستگی با آرمان فلسطین و تمامی فلسطینیانی که سال‌ها در این کشور با احترام زندگی کرده‌اند، آزادی بازداشت‌شدگان فلسطینی به ضرورتی ملی و انسانی تبدیل شده است و ما یقین داریم که پادشاه عربستان از چنین اقدامی دریغ نخواهد کرد.

 

هنیه اظهار داشت که در سالروز اسرا و معراج که طی آن پیامبر بزرگوار اسلام (ص) از سرزمین حرمین و فلسطین به آسمان عروج نمودند، "ما از خادم حرمین شریفین تقاضا داریم دستور آزادی فلسطینیان بازداشت‌شده در عربستان را که به ملت و آرمان عادلانه خود خدمت می‌کردند، صادر کند. "

 

ده‌ها فلسطینی و اردنی از ماه‌ها پیش به خاطر حمایت از مساله فلسطین در زندان‌های عربستان بازداشت هستند. دکتر محمد خضری، از رهبران ارشد حماس از جمله افرادی است که در زندان عربستان سعودی بازداشت است.

 

جنبش حماس اواسط سال گذشته اعلام کرد عربستان دکتر خضری و پسر بزرگش را همراه با شماری دیگر از فلسطینیان روز چهارم آوریل ۲۰۱۹ بازداشت کرده است.

 

به رغم اینکه حماس بار‌ها خواستار آزادی دکتر خضری و دیگر فلسطینیان شده است، عربستان همچنان این افراد را بازداشت کرده و جلسات دادگاهی آنان را هم آغاز کرده است.

 

حسام بدران، رئیس دفتر روابط ملی جنبش مقاومت اسلامی حماس اکتبر گذشته تاکید کرد که ادامه بازداشت فلسطینیان در عربستان غیرقابل قبول است و این پرونده تاکنون هیچ پیشرفتی نداشته است.

 

بدران در گفتگو با خبرگزاری قدس پرس اظهار داشت که بازداشت فلسطینیان در عربستان قابل فهم نیست و به هیچ وجه نمی‌توان آن را پذیرفت. وی گفت: این افراد همانند همه فلسطینی‌ها سرزمین و آرمان خود را دوست دارند و امیدواریم هرچه زودتر شاهد آزادی آنان باشیم.

 

عبدالماجد خضری، برادر دکتر محمد خضری اوایل ماه مارس جاری از آغاز جلسات دادگاهی وی خبر داد. وی اشاره کرد که عربستان سعودی محاکمه ۶۸ فلسطینی، اردنی و عربستانی را آغاز کرده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی