تیتر امروز

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!
شمارش معکوس مذاکرات وین (۵)

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!

۸ آذر سرآغاز شروع مذاکرات وین با حضور نمایندگان دولت سیزدهم ایران است. اقتصاد ایران چشم انتظار نتیجه مذاکرات برجامی است. با روزشمار مذاکرات وین که ۲ روز دیگر انجام می‌شود با دیدار همراه باشید.

واکنش وزارت ورزش به قانون ممنوعیت بازنشسته‎ها: بازنشسته نداریم

یک مقام مسئول در وزارت ورزش با تاکید بر اینکه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشسته‎ها بعد از ابلاغ شورای نگهبان اجرایی می‎شود، گفت: البته در این وزارتخانه بازنشسته‎ای نیست.

کد خبر: ۵۵۷۷
۱۰:۲۳ - ۰۳ مرداد ۱۳۹۷

دیدارنیوز - سید محمد شروین اسبقیان در مورد مصوبه مجلس برای منع به کارگیری بازنشستگان گفت: آنچه مسلم است قانون برای همه یکسان است و باید اجرا شود، همه هم موظف و مکلف هستند از قانون  تبعیت کنند حتی وزارت ورزش.

وزارت ورزش بازنشسته ندارد

وی با تاکید بر اینکه وزارت ورزش هم بعد از ابلاغ قوانین، قطعا اجرای آنها را در دستور کار قرار می دهد به این پرسش که «با توجه به مصوبه مجلس برای منع به کارگیری بازنشسته ها باید شاهد کنار رفتن برخی تصمیم گیرندگان وزارت ورزش و در کل ورزش باشیم»، پاسخ داد.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها در این زمینه گفت: البته تا آنجا من می دانم در وزارت ورزش بازنشسته ای نیست یا به کارگیری نشده است، ضمن اینکه این مصوبه ابتدا باید توسط شورای نگهبان تائید و سپس ابلاغ رسمی شود. بعد از آن نسبت به بررسی موضوع و تطابق آن با وضعیت نیروهای وزارت ورزش اقدام می شود. 

این افراد بازنشسته نیستند

«این موضوع مطرح شده که افرادی در وزارت ورزش جزو بازنشسته ها به حساب می آیند مانند برانوش نیک بین مدیرکل حوزه وزارتی و محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی؛ این دسته افراد بازنشسته نیستند؟»، وی در این مورد تاکید کرد: اولا این افراد بازنشسته نیستند، ثانیا راجع به اشخاص از من نپرسید. در کل بررسی این موضوع در تخصص حوزه مدیریت منابع انسانی است و باید در این حوزه انجام شود.

کسانیکه مجاز هستند تا ۳۵ سال خدمت کنند

اسبقیان در این مورد توضیح بیشتری داد و گفت: در مجموع و طبق قانون افرادی که مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد به بالا دارند تا ٣٥ سال مشمول خدمت و همکاری با نهاد خود هستند. البته قانون ٣٠ سال خدمت را برای بازنشستگی تعیین کرده اما اینگونه افراد (دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد به بالا) این اختیار را دارند تا ٣٥ سال ادامه فعالیت داشته باشند.

استثناهای بازنشستگی

«یعنی از میان معاونان وزیر هیچ یک بازنشسته نیستند مثلا فریبا محمدیان معاون ورزش بانوان؟»، وی در پاسخ به این پرسش گفت: آنچه مسلم است اینکه طبق قانون کسانیکه دوره ٣٥ ساله خدمت آنها به پایان رسیده و به لحاظ سنی بازنشسته هم هستند باید ترک پست کنند. البته ممکن است، باشند افرادی که دوره اشتغال ٣٥ ساله آنها تکمیل شده اما هنوز بازنشسته نشده اند، این افراد با نظر مقام بالادستی می توانند به خدمت و فعالیت خود ادامه دهند. 

افرادی که مصوبه مجلس در مورد آنها لازم الاجرا است

وی با تاکید بر اینکه افرادی که بعد از بازنشستگی مجددا به کار گرفته شده اند باید از دیگر افراد منفک شوند، گفت: شاید باشند افرادی که دوره ٣٥ ساله اشتغال و خدمت آنها تمام شده و به سن بازنشستگی هم رسیده اند اما پیش از این با مصوبه هیات وزیران به کار بازگشته اند. به نظر می رسد مصوبه مجلس در مورد اینگونه افراد لازم الاجرا باشد آنهم بعد از ابلاغ.

من بازنشسته نیستم

«خود شما هم جزو بازنشسته ها به حساب می آئید؟»، وی در پاسخ به این پرسش گفت: نه؛ بازنشسته نیستم. دوره خدمت و فعالیت بنده هنوز به ٣٠ سال هم نرسیده ضمن اینکه دانشجوی مقطع دکترا هستم و طبق قانون تا ٣٥ سال مجاز به فعالیت هستم.

منتظر ابلاغ شورای نگهبان هستیم

اسبقیان با تاکید دوباره بر اینکه بررسی اینگونه مسائل (وضعیت بازنشستگی افراد) از وظایف و اختیارات حوزه مدیریت منابع انسانی است، مجدد یادآور شد: تا آنجا که من می دانم در وزارت ورزش بازنشسته ای نداریم . ضمن اینکه باز می می گویم که مصوبه مجلس ابتدا باید در شورای نگهبان بررسی و تصویب شود تا به مرحله ابلاغ و اجرا برسد.

حمایت از همکاری با افراد بازنشسته

وی در عین حال از ادامه همکاری با افراد بازنشسته با گفتن اینکه «آنچه مسلم است جوانگرایی به مانند تزریق خون جدید وانرژی مضاعف به بدنه دستگاه های اجرایی است ضمن اینکه این به منزله آن نیست که تجربه رافراموش کنیم. تمام افرادی که بازنشسته شده اند یا درحال بازنشستگی هستند، سرمایه های کشور به حساب می آیند و می توانند مشاوران کار کشته ای باشند»، دفاع کرد.

وزارت ورزش قانونمند عمل می کند

مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون در پایان تاکید کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران همه دستگاه ها تابع مقررات و قوانین هستند، مصوباتی هم که به عنوان قانون ابلاغ می شوند هم باید اجرا شوند. وزارت ورزش در این خصوص قانونمند عمل خواهد کرد.
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر