تیتر امروز

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

دربی ۹۷ همان چیزی بود که باید باشد. هیاهوی بسیار برای هیچ. سنگی بر گور فوتبالی که به هیاهو و جنجال تقلیل یافته است. خالی از هر دانش و تدبیر و زیبایی‌ای؛ مثل تقدیر این روز‌های جامعه ایران!
«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی
چهارم دسامبر؛ روزی برای تیزپاترین گربه سان جهان

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی

تلاش برای نجات یوز ایرانی از انقراض ادامه دارد، اما انگار هر بار به در بسته می‌خورد. بعد از ناکامی بزرگ در پروژه عشق «کوشکی» و «دلبر»، حالا فیروز یک یوز نر ۱۱ ساله تنها امید برای نجات یوز ایرانی...

نتانیاهو پیشنهاد روسیه را درباره جنوب سوریه رد کرد

یک مقام اسرائیلی فاش کرد، تل‌آویو پیشنهاد روسیه مبنی بر ابقای نیروهای هم‌پیمان سوریه در ۱۰۰ کیلومتری جولان اشغالی را رد کرده است.

کد خبر: ۵۴۸۶
۰۸:۲۹ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۷

دیدارنیوز - در حالی که اظهارات مشخصی درباره نتایج دیدارهای مقام‌های روس از اسرائیل منتشر نشده یک مقام اسرائیلی که نامش را فاش نکرد، گفته است، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تاکید کرده است: به ایرانی‌ها اجازه نخواهیم داد حضورشان را در ۱۰۰ کیلومتری مرزهای ما تقویت کنند. این در حالی است که ایران همواره هرگونه حضور نظامی در این منطقه را تکذیب کرده است.

نتانیاهو در دیدار با وزیر خارجه روسیه و والری گراسیموف، رئیس ستاد ارتش روسیه به آنها تاکید کرده اسرائیل اجازه نخواهد داد نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه و مورد حمایت ایران حتی دورتر از جولان هم جای پای خود را محکم کنند و اسرائیل به حملات خود علیه سوریه ادامه خواهد داد.

نخست وزیر اسرائیل تصریح کرده است، بشار اسد و هم‌پیمانان ایرانی‌اش باید به توافقنامه تفکیک نیروهای اسرائیل و سوریه همانند دوره‌های قبل احترام بگذارند.

نتانیاهو گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه درخواست این مذاکرات را کرده بود تا درباره حضور نظامی ایران در سوریه رایزنی کنیم.

قبل از این دیدار سفیر اسرائیل در مسکو تاکید کرده بود، موضوع خارج کردن نیروهای هم‌پیمان سوریه از جنوب بحث اصلی نشست امروز نتانیاهو و مقامات روس است.

براساس بیانیه وزرات خارجه روسیه، لاوروف در دیدار با نتانیاهو به بررسی روند مبارزه با تروریسم در جنوب سوریه پرداخته بود.

طبق بیانیه وزارت خارجه روسیه،‌ دو طرف در این دیدار به بررسی حل و فصل مناقشات اسرائیل و فلسطین نیز پرداختند.

تحولات میدانی در جنوب سوریه و عملیات نظامی ارتش از ۱۹ ژوئیه برای بازپس‌گیری جنوب کشور در نزدیکی مرزهای اسرائیل موجب تقویت حضور ارتش رژیم صهیونیستی در بلندی‌های جولان شده است.

اسرائیل به واسطه روسیه و آمریکا به سوریه اطلاع داده هرگز حضور نظامیانی غیر از ارتش سوریه را در منطقه حد فاصل در جولان نمی‌پذیرد. اسرائیل در سال ۱۹۸۱ بخش اشغال شده جولان را که حدود ۱۲۰۰ کیلومتر مربع است به اراضی اشغالی خود ملحق کرد در حالی که جامعه جهانی این اقدام اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و آن را جزو خاک سوریه می‌داند.

سفر مقامات روس به اسرائیل در سایه تنش در مرزهای دو طرف اسرائیل و سوریه و سلسله حملات رژیم صهیونیستی به مواضعی نظامی در سوریه انجام گرفت.
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر