دولت ژاپن از شرکت‌ها خواست تا در تلاش برای جلوگیری از گسترش کروناویروس جدید از شیوه‌های ارتباط از راه دور و شیفت‌های کاری متغیر استفاده کنند.

کد خبر: ۵۳۴۵۰
۱۰:۲۲ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به گزارش ژاپن نیوز، این طرح در جلسه امروز کابینه به تصویب رسید و از افرادی که علائم سرماخوردگی یا تب دارند درخواست شد در خانه بمانند.

ژاپن 159 مورد عفونت ویروسی مانند کروناویروس را از 691 نفر مسافر کشتی مسافرتی مستقر در جنوب توکیو جدا کرده است.

خبرگزاری‌های این کشور خبر مرگ چهارمین مسافر مبتلا به این بیماری در کشتی مذکور را اعلام کردند.

مقامات ژاپن به دنبال کاهش سرعت انتشار این بیماری و به حداقل رساندن مرگ‌ومیر هستند. برقراری ارتباط تلفنی یا کار از طریق اینترنت در خانه می‌تواند خطر ابتلا به عفونت در افرادی که در یک مکان جمع می‌شوند را کاهش دهد.

دولت همچنین متعهد شد در مناطقی که تعداد زیادی از ابتلا به کروناویروس وجود دارد، اقدامات بیشتری برای مبارزه با شیوع این بیماری اتخاذ کند.

در روزهای اخیر، در بخش شمالی هوکایدو و بخش غربی ایشیکاوا و همچنین در پایتخت توکیو نمونه‌هایی از ابتلا به این بیماری مشاهده‌شده است.

روز دوشنبه، وزیر بهداشت ژاپن، کاتسونوبو کاتو هیأتی از متخصصان پزشکی تشکیل داد تا در مورد پیشگیری از انتشار این بیماری، که اکنون با نام COVID-19 شناخته می‌شود، تصمیم‌گیری کنند.

این هیأت در وب‌سایت وزارت بهداشت اظهار کرد: اگر شیوع ابتلا به کروناویروس به‌سرعت گسترش یابد ، سیستم بیمارستانی آسیب‌دیده و آسیب به اقتصاد نیز افزایش خواهد یافت.

عضو هیأت‌مدیره و رئیس سازمان بهداشت جامعه ژاپن، روز دوشنبه در نشست خبری گفت:" ما وارد مرحله جدیدی می‌شویم، به همین دلیل اکنون لحظه بسیار بحرانی است و هفته‌های آینده بسیار مهم هستند."

از مسافرانی که بعد از پایان قرنطینه در 19 فوریه کشتی پرنسس دایموند را ترک کردند خواسته‌شده که در خانه بمانند و از سیستم حمل‌ونقل عمومی استفاده نکنند.

ایالات‌متحده و سایر کشورها قبل از پایان رسمی قرنطینه، شهروندان خود را از این کشور خارج کردند.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم