رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کرمانشاه گفت: برای رویداد بین المللی گردشگری روستایی کرمانشاه ۲۰۲۰ دو منطقه آهوران و گدارپیر دربخش سرفیروزآباد کرمانشاه محور گردشگری می‌شوند.

کد خبر: ۵۲۱۶۱
۱۴:۴۳ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۸

پای گردشگران به

دیدارنیوز ـ فهمیه روشن با اشاره به ظرفیت‌های بی نظیر گردشگری منطقه سرفیروزآباد شهرستان کرمانشاه، اظهارکرد: هرچند این منطقه یکی از مناطق محروم شهرستان کرمانشاه است، اما می‌توان جاذبه‌های گردشگری کم نظیری مانند جنگل‌های زیبای بلوط، چشمه سار‌ها و رودخانه‌های پرآب و آثار تاریخی متعددی را در این منطقه دید.
 
وی تصریح کرد: متاسفانه محرومیت این منطقه باعث شده تاکنون چندان زیبایی و جاذبه‌های گردشگری آن بویژه در دو منطقه زیبای آهوران و گدارپیر دیده نشود.
 
رئیس میراث فرهنگی کرمانشاه اضافه کرد: باتوجه به قابلیت‌های بالای گردشگری این منطقه، برنامه ریزی شده تا برای رویداد گردشگری روستایی کرمانشاه ۲۰۲۰ دو محور گردشگری را در مناطق آهوران و گدارپیر با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تعریف و راه اندازی کنیم.
 
وی تصریح کرد: اگر بتوانیم با تبدیل آهوران و گداپیر به محور گردشگری پای گردشگران را برای دیدن زیبایی‌های این مناطق به منطقه سرفیروزآباد بکشانیم، قطعا روی بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم این منطقه هم تاثیرگذار خواهد بود.
 
روشن در ادامه از اختصاص نزدیک به پنج میلیارد تومان کمک‌های فنی و اعتباری برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری شهرستان کرمانشاه خبر داد و گفت: با تخصیص این اعتبار تحولی در زیرساخت‌های گردشگری این شهرستان بویژه در روستا‌های هدف گردشگری ایجاد خواهد شد.
 
وی یادآورشد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، برای کرمانشاه ۲۰۲۰ حدود ۲۱ روستای شهرستان کرمانشاه به عنوان روستای گردشگری معرفی و برای این رویداد آماده سازی می‌شوند.
 
بخش سرفیروزآباد با نزدیک به ۲۳۰ روستا در فاصله ۷۰ کیلومتری جنوب شهر کرمانشاه قرار دارد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم