رئیس قوه قضائیه گفت: کشور ما به گستردگی کشورمان مورد تهدید قرار گرفته ایم اما نظام جمهوری اسلامی ایران توانست حق خواهی و عدالت خواهی را در منطقه ترویج دهد.

کد خبر: ۵۱۳۳۰
۲۱:۰۹ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۸

دیدارنیوز - آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز در شورای اداری استان بوشهر اظهار کرد: باید ایران قوی شود، در اقتصاد، کشاورزی و...؛ باید از کارآفرینان و سرمایه گذاران پرسید که مشکلات آنها چیست؟ می گویند تسهیلات را تسهیل کنید. 

وی افزود: بعضی ها می گویند هفت خان اما در راه تولیدکننده هفتاد خان است که باید اعطای مجوزها برای کار تولید تسهیل شود. جایزه دادن خوب است اما جایزه واقعی این است که کارش تسهیل شود. 

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: فرمایش مقام معظم رهبری درباره رونق تولید توانسته حال و هوای رفع موانع و رونق گرفتن تولید را ایجاد کند. برخی مسائل هست که باید راهبردهای قانونی آن ارائه شود. 

رئیسی اظهار کرد: آیا در دنیا کشوری که محصولات پیشرفته مصرف کند به آن پیشرفته می گویند؟ خیر. پیشرفته شدن کشور به بالا رفتن توان تولید در کشور است نه مصرف! توانمند شدن در حوزه تولید و بومی شدن دانش و انتقال تکنولوژی می تواند به کشور کمک کند. 

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: برخی تصورشان بر این است که آنان باید دانش را به ما بدهند در حالی که نمونه عینی آن دانش هسته ای است که تمام تلاششان را کردند تا این دانش بومی نشود و یا در حوزه نانو و کشاورزی یا در صنایع دفاعی، هیچ چیزی را آنها به ما ندادند. 

وی تصریح کرد: پیام انتقام سخت و حمله موشکی ایران به عین الاسد، اقتدار بود که ما می توانیم و دنیا و منطقه نیز پیام را گرفت و دنیا پیام توانمندی ایران را دریافت کرد.

رئیسی خاطرنشان کرد: در خصوص باغ ویلاها راهکارهای قانونی استفاده و بهره برداری از زمین ها توسط مسئولان گفته شود تا افراد دچار تخلف نشوند. در حوزه تغییر کاربری به کمیسیون ببرید و مصوبه رسمی؛ اگر دستگاه های اداری چارچوب های اداری را بگویند مردم عموما به دنبال قانون شکنی و تخلف نیستند پس چارچوب های اداری را روشن کنید.  

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: به ساخت و ساز غیرمجاز نمی توان مجوز داد، اما مردم ما قانونمدار هستند و ما نیز اجازه نخواهیم داد کسی در کشور قانون شکنی کند. 

وی یادآور شد: مسئله کالای ملوانی یا ته لنجی باید روشن شود و هیچ چیز در ابهام نباشد. در خصوص مسائل مختلف باید برای مردم تشریح شود، امروز در بازدید سرزده از ساحل دیدم که برداشت بی رویه و غیرقانونی از دریا حیات ساحل را به خطر می اندازد و صیادان نگران این موضوع هستند. 

رئیسی اظهار کرد: یک نکته درباره پیشرفت وجود دارد و آن عدالت است. آیا کشورهای پیشرفته در حوزه اخلاق نیز پیشرفت کرده اند؟ طرح معامله قرن که ظلم به مردم فلسطین و منطقه است و به زباله دان تاریخ خواهد پیوست. 

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: ما کشور پیشرفته ای می خواهیم که در پرتو عدالت باشد. ظرفیت ها در خدمت مدیران است تا با اجرای عادلانه قوانین، توسعه را در پرتو عدالت قرار دهند که چنین جامعه ای مورد انتظار ما است. 

وی ادامه داد: مشکلات در حوزه های اقتصاد و معیشت و... وجود دارد، اما مشکل حل نشدنی وجود ندارد. کجا حل می شود؟ نسخه داخلی آن انقلاب اسلامی است. غرب نسخه شفابخش به ما نخواهد داد، ما هر جا نسخه ملی خود را عمل کردیم پیشرفت کردیم و هر جا منتظر آنها بودیم کشور را معطل نگه داشتیم. 

رئیسی بیان کرد: بحمدلله امروز در کشور اقتدار داریم که باید آن را حفظ کنبم. آینده را برای جمهوری اسلامی ایران بسیار روشن می بینیم. شهدای عزیز به ما آموخته اند که با رشادت و شجاعت و تلاش و اخلاص می توان کشور را پیشرفته کرد و حتما این از مدیران برمی آید. 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم