مدیرکل استاندارد البرز گفت: نازل‌های سوخت استان پلمب می‌شود و امکان دستکاری آنها توسط جایگاهداران و اپراتورها وجود ندارد.

کد خبر: ۵۰۰۰۴
۱۰:۱۳ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۸

دیدارنیوز - فتانه شکرالهی اظهار کرد: بر اساس قانون سازمان ملی استاندارد، همه نازل‌های سوخت مایع به صورت دوره‌ای تحت نظارت وآزمون قرار می گیرند تا از نظر کمی از هر گونه تخلف و ضرر و زیان برای مصرف کنندگان جلوگیری شود.

وی ادامه داد: نظارت بر جایگاه‌های سوخت استان با هدف حفظ حقوق مصرف‌کنندگان به طور مستمر در طول سال انجام می‌شود و در این راستا هر سال دو نوبت تمامی جایگاه‌ها به صورت سرزده مورد بازدید قرار می‌گیرد.

شکرالهی در پاسخ به اینکه برخی شهروندان از کم فروشی برخی جایگاه‌ها گلایه دارند اضافه کرد: در بازرسی‌های صورت گرفته تخلف و کم فروشی هیچ یک از جایگاه‌های سوخت استان به اثبات نرسیده است.

وی توضیح داد: نازل‌های سوخت استان پلمب می‌شود و امکان دستکاری آنها توسط جایگاهداران و اپراتورها وجود ندارد.
مدیرکل استاندارد البرز افزود: اگر تخلف و کم فروشی جایگاهی اثبات شود، بازرسان سازمان تعزیرات مورد را گزارش و برخورد لازم با متخلفان صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: سال گذشته ۱۵۳ مورد بازرسی از جایگاه‌های سوخت استان صورت گرفته و این فرایند امسال هم در حال انجام است.

وی با توصیه به مردم در زمان سوخت گیری گفت: مردم هنگام استفاده از نازل‌های عرضه سوخت مایع در جایگاه‌ها باید به برچسب صحت عملکرد و تاریخ انجام آزمون نازل ها توجه کنند و در صورت نداشتن برچسب، موارد را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۷  به این اداره کل اطلاع رسانی کنند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم