یک عضو شورای مرکزی فراکسیون امید با ابراز امیدواری از این که شورای نگهبان با شرح صدر بیشتری به پرونده‌های صلاحیت‌های کاندیداها رسیدگی کند، گفت: اگر انتخابات به معنای واقعی رقابتی باشد اصلاح طلبان به لیست و کاندیدای واحد می‌رسند.

کد خبر: ۴۹۹۹۲
۰۹:۲۱ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۸

دیدارنیوز - حجت الاسلام احمد مازنی در پیش‌بینی از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات ۹۸، با بیان این‌که «تا اعلام اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده نمی‌توان پیش بینی دقیقی درباره رقابت‌های انتخاباتی داشت» گفت: در حال حاضر در ۸ استان شامل ۱۵۷ حوزه انتخابیه، رقابت فقط بین اصولگرایان است. امیدواریم در ادامه راه با رایزنی‌های انجام شده، شورای نگهبان با شرح صدر بیشتری به پرونده‌ها رسیدگی کند و اعتراضات مورد پیگیری قرار گیرد. چون در غیر این صورت امکان انتخابات رقابتی در تمامی حوزه‌ها فراهم نیست.

این عضو فراکسیون امید مجلس افزود: اگر انتخابات به معنای واقعی رقابتی باشد جبهه اصلاح طلب به لیست و کاندیدای واحد می‌رسد چون به برکت رد صلاحیت‌های گسترده، جریان اصلاحات آن قدر کاندیدا ندارد که لیست متعدد ارائه دهد. در مقابل به نظر می‌رسد جریان اصولگر ایی به لیست واحد نرسد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با این توصیه که «بزرگان اصولگرا به لیست واحد برسند»، افزود: اصولگرایان با رسیدن به لیست واحد در جهت تحزب و رقابت سیاسی و در مسیر ارتقای دموکراسی حرکت کنند. ما در اردوگاه اصلاح طلبان انسجام بیشتری داریم.

مازنی در پایان با بیان این که «هنوز تکلیف نمایندگان اصلاح طلب رد صلاحیت شده معلوم نیست» گفت: از کاندیداها و بزرگان تاثیر گذار در مسائل انتخابات درخواست دارم که بی تفاوت نباشند و به لابی ‌ها و پیگیری‌ها ادامه دهند تا ان‌شاءالله رقابت جدی در انتخابات داشته باشیم.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم