تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

اقامت بیش از ۹۵ هزار گردشگر در واحد‌های بوم گردی گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه ۹۵ هزار و ۲۴۵ گردشگر در واحد‌های بوم‌گردی استان اقامت داشتند، گفت: در ایام دهه فجر ۴۲ واحد اقامتگاه بوم‌گردی با حجم سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

کد خبر: ۴۸۳۶۸
۱۱:۰۳ - ۲۱ دی ۱۳۹۸

اقامت بیش از ۹۵ هزار گردشگر در واحد‌های بوم گردی گیلان

دیدارنیوز ـ شهرود امیرانتخابی امروز (شنبه) در جمع خبرنگاران در اداره کل میراث گیلان با اعلام این خبر اظهار کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان در یک سال گذشته با ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاها، گامی بزرگ در راستای توسعه اکوتوریسم و گردشگری روستایی در ایران برداشته است و در حال حاضر ۷۴ اقامتگاه بوم‌گردی در گیلان در حال فعالیت هستند.
 
وی گیلان را جزو استان‌های پیشتاز و خلاق در حوزه بوم‌گردی دانست و افزود: در ایام دهه فجر ۴۲ واحد اقامتگاه بوم‌گردی با حجم سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال و ظرفیت ایجاد اشتغال برای ۱۳۵ نفر به بهره برداری خواهد رسید که به تعداد مزبور افزوده خواهد شد.
 
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: از این میان چهار واحد اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان رشت، شش واحد در سیاهکل، چهار واحد در رضوانشهر، شش واحد در رودبار، سه واحد در رودسر، پنج واحد در شفت، چهار واحد در صومعه سرا، سه واحد در لاهیجان، سه واحد در فومن، یک واحد در ماسال، یک واحد در تالش، یک واحد در آستانه اشرفیه و یک واحد در لنگرود مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
 
امیرانتخابی بیان کرد: ۹۵ هزار و ۲۴۵ گردشگر در بوم‌گردی‌های این استان طی هشت ماه نخست سال جاری اقامت داشتند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.
 
وی بیان کرد: از اهداف راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی می‌توان به توسعه پایدار گردشگری، احیای ارزش‌های سنتی و بومی، کمک به اقتصاد جامعه محلی و حفظ محیط زیست اشاره کرد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی