تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

فرانسه: در جهت با ثبات‌سازی خاورمیانه تلاش می‌کنیم

یک مقام ارشد امور خارجه دولت فرانسه امروز(جمعه) و در پی به شهادت رسیدن سردار سلیمانی و تنی چند از رهبران حشدالشعبی عراق در حمله تروریستی آمریکا گفت، اولویت کشور وی با ثبات کردن خاورمیانه است.

کد خبر: ۴۷۱۸۴
۱۳:۰۲ - ۱۳ دی ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری رویترز، آملی دومونشَلَن، معاون وزیر امور خارجه فرانسه در مصاحبه‌ای رادیویی با تاکید بر این که اولویت پاریس ایجاد ثبات در خاورمیانه است اظهار کرد: "چیزی که دارد اتفاق می‌افتد همان چیزی است که ما از آن میترسیدیم: تنشها بین ایران و آمریکا در حال افزایش است."

او گفت: اولویت با ثبات کردن منطقه است.

این مقام ارشد وزارت خارجه فرانسه همچنین گفت، مقامهای ارشد کشورش به دنبال برقرار ساختن تماسهایی در سطوح عالی با بازیگران ارشد در منطقه هستند.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی