تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

واکنش رئیس کمیته روابط خارجی روسیه به شهادت سردار سلیمانی

رئیس کمیته روابط خارجی سنای روسیه در واکنش به اقدام تروریستی دولت آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی ضمن هشدار درباره افزایش درگیری‌ها گفت که تلافی ایران طولی نخواهد کشید.

کد خبر: ۴۷۱۱۹
۱۱:۱۱ - ۱۳ دی ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، کنستانتین کاساچف، رئیس کمیته امور خارجی سنای روسیه، روز جمعه در واکنش به اقدام تروریستی دولت آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی، گفت: این[وضعیت] بسیار جدی است و ممکن است درگیری‌های جدیدی را میان آمریکایی‌ها و فعالان افراطی شیعه ایجاد کند.

کاساچف شهادت سردار سلیمانی را  «بدترین سناریو» خواند که نشانگر انتقامی از سوی آمریکایی‌ها به خاطر «حملات اخیر به سفارت آمریکا در بغداد» است.

او در ادامه مطرح کرد: متاسفانه، تلافی [از سوی ایران] طولی نخواهد کشید. اما من خوشحال خواهم بود که اشتباه کرده باشم، چراکه شروع جنگ‌ها آسان اما پایان بخشیدن به آن‌ها سخت است.

واکنش این مقام روسی پس از این مطرح می‌شود که پنتاگون در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی در بیانیه‌ای با اعلام این که ترامپ دستور ترور این سردار ایرانی را صادر کرده بود، مدعی شد که این مقام ارشد ایرانی قصد حمله به دیپلمات‌های آمریکایی و دیگر نیروهای نظامی و منطقه‌ای را داشته است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نیز صبح امروز در بیانیه‌ای مطرح کرد: به استحضار امت اسلامی بویژه ملت شریف و قهرمان ایران می رساند بامداد امروز (جمعه) و در پی حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست امریکایی درنزدیکی فرودگاه بغداد ، سرباز ولایت و امت اسلامی سردار سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده فداکار شجاع و بی نظیر نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از عمری مجاهدت ، فداکاری و نقش آفرینی های ماندگار و پر افتخار در راه اعتلای اسلام و دفاع از قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت علیم السلام و سرافرازی ایران عزیز ، به شهادت رسید.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی