تیتر امروز

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....
کدام مربی شلوغ کارتر است؟
جشنواره شامورتی‌بازهای لیگ ۲۲

کدام مربی شلوغ کارتر است؟

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با حواشی و نتایج عجیبی همراه بود. استقلال برد پرسپولیس باخت و حاشیه های بازی فولاد و پرسپولیس که به طور حتم تا ماهها می تواند دو باشگاه را مقابل هم قرار دهد.
معاون وزیر میراث فرهنگی عنوان کرد:

خراسان جنوبی در مسیر توسعه گردشگری

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه خراسان جنوبی در مسیر توسعه گردشگری قرار گرفته است، اظهار کرد: سیاست این وزارتخانه تعریف مسیر‌های و مقصد‌های جدید گردشگری است تا این راستا بتوانیم بخش عظیمی از اقتصاد گردشگری را به حرکت دربیاوریم.

کد خبر: ۴۶۷۱۸
۱۰:۰۷ - ۱۰ دی ۱۳۹۸

خراسان جنوبی در مسیر توسعه گردشگری

دیدارنیوز ـ ولی تیموری در حاشیه افتتاح خانه بوم‌گردی در روستای کوشی سفلی شهرستان خوسف با بیان اینکه خراسان جنوبی دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه گردشگری است، افزود: در راستای تامین زیرساخت‌های گردشگری اقدامات بسیار خوبی صورت پذیرفته است.
 
وی بیان کرد: مهم‌تر از تامین زیرساخت‌ها معرفی جاذبه‌های گردشگری اهمیت ویژه دارد و در تمام شهر‌ها و روستا‌های کشور ظرفیت‌های بالقوه‌ای وجود دارد و می‌توانید از تنوع اقلیم مهمان‌نوازی و تنوع خرده فرهنگ‌ها جهت جذب گردشگر استفاده کنید.
 
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه خراسان جنوبی در مسیر توسعه گردشگری قرار گرفته است، اظهار کرد: سیاست این وزارتخانه تعریف مسیر‌های و مقصد‌های جدید گردشگری است تا این راستا بتوانیم بخش عظیمی از اقتصاد گردشگری را به حرکت دربیاوریم.
 
تیموری گفت: با توجه به اعلام مجمع اقتصاد در سال ۲۰۱۸ به ازای هر نفر گردشگر ۱۴۸۵ دلار هزینه می‌کنند و با توجه به این درآمد حوزه اقتصاد گردشگری مغفول واقع شده است.
 
وی افزود: حوزه گردشگری بهترین روش برای ارائه فرهنگ و هویت هر جامعه‌ای است و در این حوزه با ورود هر گردشگر ۱۱ شغل درگیر می‌شوند.
 
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه میهمان‌نوازی مردم بزرگترین جذابیت گردشگری است، تصریح کرد: در کنار این جذابیت آثار تاریخی و گردشگری فراوانی در کشور وجود دارد.
 
تیموری در خصوص اعتبارات ملی و استانی در حوزه گردشگری، گفت: اعتبارات ملی خوبی هزینه شده و آمادگی داریم براساس برنامه‌ها و طرح‌های گردشگری اعتبار لازم تخصیص دهیم.
 
وی با اشاره به سیاست وزارتخانه جهت توزیع متوازن گردشگری، افزود: باید از هر ظرفیت جهت توسعه گردشگری در اقصی نقاط کشور استفاده کرد.
 
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به مشکلات پیش آمده برای مجتمع گردشگری گواب، تصریح کرد: مشکلات این مجتمع پیگیری و به زودی مرتفع خواهد شد.
 
محمد شفیعی، فرماندار خوسف نیز در این جلسه بیان کرد: اعتبارات شهرستانی در حوزه گردشگری در سال ۹۷ میزان ۴ میلیارد و ۲۳۰ میلیون از محل اعتبارات شهرستانی و میزان ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده و در سال ۹۸ نیز اعتبار مصوب گردشگری استانی ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده و تاکنون حدود ۳۰ درصد تخصیص داشته است.
 
وی از تخصیص اعتبار ۳ میلیارد ریال جهت برق رسانی به دهکده گردشگری فاطمیه در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: دهکده فاطمیه با هزینه کرد ۲۰۰ میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی در حال تکمیل است که با تکمیل این دهکده تحولی در بخش گردشگری شهرستان رخ خواهد داد.
 
فرماندار خوسف ادامه داد: میزان گردشگر در نوروز ۹۷ نسبت به سال ۹۶ با ۱۷۰ درصد افزایش به ۱۲۵ هزار نفر گردشگر و در سال ۹۸ با افزایش ۲۷۰ درصدی به ۳۳۰ هزار نفر گردشگر در ایام نوروز افزایش پیدا کرده است.
 
وی از ثبت ملی شهر خوسف به عنوان شهر پنبه مله‌بافی و روستای خور به عنوان روستای سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی ثبت ملی شده است که با این امر نسبت به برندسازی شهرستان اقدام خواهد شد.
 
شفیعی با اشاره به برخی از حواشی ایجاد شده نیز گفت: هر تغییر و تحولی در راستای توسعه شهرستان با مقاومت‌هایی روبرو خواهد شد و از طرفی انتقاد‌های سازنده را مد نظر خواهیم داد.
 
فرماندار خوسف یادآور شد: در راستای طرح‌های اشتغالزایی بیشترین همکاری با سرمایه‌گذاران صورت خواهد پذیرفت.
 
در این مراسم کلنگ احداث مجتمع گردشگری، تفریحی و اقامتی در روستای کلاته ملک در زمینی به مساحت ۳۶ هزار متر مربع با هزینه‌کرد ۵۰ میلیارد ریال زده شد و طی یک سال به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
بهره‌برداری از اقامتگاه بوم‌گردی روستای کوشه سفلی با اعتبار یک میلیارد ریال و بازدید از مقبره ابن حسام و مجتمع عشایری و گردشگری گواب از دیگر برنامه‌های معاون وزیر در شهرستان خوسف بود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی