تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.
استاندار گیلان خبر داد:

راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان با رویکرد صادراتی

استاندار گیلان رویکرد فعالیت منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را کشاورزی، گردشگری و صنایع تبدیلی دانست و متذکر شد: این منطقه اقتصادی می‌تواند سهم قابل توجهی در توسعه لاهیجان و گیلان داشته باشد، زیرا رویکرد صادراتی برای آن تعریف شده است.

کد خبر: ۴۶۱۲۴
۱۱:۲۹ - ۰۴ دی ۱۳۹۸

راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان با رویکرد صادراتی

دیدارنیوز ـ ارسلان زارع امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد، با تاکید بر لزوم برگزاری منظم جلسات این کارگروه، اظهار کرد: مشکلات در حوزه اقتصادی الزاما ناشی از سرمایه و تسهیلات بانکی نیست و بخش عمده‌ای از مشکلات به زیرساخت‌ها و بازار برمی گردد.
 
وی روستای عسگرآباد استانه اشرفیه را منطقه نمونه گردشگری دانست و افزود: یکی از مهمترین رویکرد‌های توسعه استان گیلان استفاده از ظرفیت‌های گردشگری است لذا پروژه‌های گردشگری در این منطقه با نگاه آبزی پروری باشد.
 
استاندار گیلان با اشاره به جایگاه نامطلوب استان در بخش جذب تسهیلات از محل تبصره ۱۸، خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۹۶ طرح نیازمند تسهیلات دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و گردشگری داریم لذا دستگاه‌ها با معرفی طرح‌ها به بانک‌های عامل نسبت به جذب سهم گیلان اقدام کنند.
 
زارع با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی طرح‌های متناسب با اعتبار ابلاغی تبصره ۱۸ را ظرف ۱۰ روز آینده معرفی کنند، گفت: متاسفانه بین تعداد طرح‌های پذیرفته شده در بانک‌های عامل و میزان پرداخت تسهیلات فاصله وجود دارد. در واقع از ۲۴۲ طرح مورد پذیرش بانک تنها هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.
 
وی خواستار اهتمام شورای هماهنگی بانک‌های استان در امر پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ شد و خاطرنشان کرد: تعدادی از طرح‌های نیمه تمام مشکلات حقوقی با دستگاه‌ها دارند که موجب به تاخیر افتادن بهره برداری شده است.
 
استاندار گیلان شرکت‌ها و سرمایه گذاران برتر را در اولویت پرداخت تسهیلات دانست و اضافه کرد: خوشبختانه بسیاری از شرکت‌های موفق نیازی به تسهیلات ندارند و تنها باید مشکلات زیربنایی را رفع کنیم.
 
زارع خواستار تعیین سازمان مسئول برای منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان شد و بیان کرد: باید طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان تدوین و آمادگی‌های مالی و فنی شرکت‌های سرمایه گذار ارزیابی شود.
 
وی رویکرد فعالیت منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را کشاورزی، گردشگری و صنایع تبدیلی دانست و متذکر شد: این منطقه اقتصادی می‌تواند سهم قابل توجهی در توسعه لاهیجان و گیلان داشته باشد، زیرا رویکرد صادراتی برای آن تعریف شده است.
 
نماینده عالی دولت در گیلان راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را در راستای سند بالادستی آمایش استان دانست و گفت: این منطقه رویکرد دانش بنیان و فناورانه خواهد داشت و باید به کمک دولت و بخش خصوصی ضمن ایجاد اشتغال و رونق تولید، سهم صادرات استان را افزایش دهیم.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی