تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...
توسط پژوهشگران پارک علم و فناوری مازندران انجام شد؛

تولید برنج متحمل به شوری برکت در مازندران

محققان پارک علم و فناوری مازندران موفق به تولید برنج متحمل به شوری برکت در این استان شدند.

کد خبر: ۴۶۰۴۶
۱۵:۱۴ - ۰۳ دی ۱۳۹۸

تولید برنج متحمل به شوری برکت در مازندران

دیدارنیوز ـ براساس گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری مازندران، غفار کیانی مدیر عامل شرکت اصلاح بذر مازند مستقر در پارک علم و فناوری استان گفت: شوری خاک و آب یکی از محدودیت‌های اساسی در افزایش تولید در برنج بوده و برای حل این مشکل و افزایش سطح زیر کشت در محیط‌های شور، اصلاح ژنتیکی گیاهان یک راهکار مهم و اساسی است.
 
وی تصریح کرد: ایجاد لاین‌های متحمل به شوری تولید پایدار برنج را در خاک‌های شور به‌دنبال خواهد داشت.
 
مدیر عامل شرکت اصلاح بذر مازند مستقر در پارک علم و فناوری مازندران اظهار کرد: اصلاح لاین‌های برنج متحمل به شوری با ویژگی‌های زراعی مطلوب و عملکرد خوب از طریق روش‌های ژنتیکی و اصلاحی پس از چندین سال برنامه تحقیقاتی منجر به تولید لاین جدیدی از برنج متحمل به شوری با نام برکت شد.
 
کیانی خاطرنشان کرد: کشت این لاین متحمل به شوری ابتدا در مقیاس پایلوت در زمین‌های ساحلی خزر با مشکل شوری انجام و عملکرد شلتوک ۷ تن در هکتار برداشت شد.
 
وی ادامه داد: این پروژه گامی مهم و موثر در جهت بهره‌برداری از زمین‌های با مشکل شوری در نواحی خزری بوده و تولید پایدار و امنیت غذایی در کشور را به‌دنبال خواهد بود.
 
مدیر عامل شرکت اصلاح بذر مازند مستقر در پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به مزیت‌های این نوع برنج یادآور شد: طول دوره رشد (از بذر پاشی تا برداشت) ارتفاع بوته در ۱۰۶ سانتی. متر، افزایش وزن هزار دانه بیش از ۷ تن در هکتار، طول دانه برنج سفید در ۴.۷ میلی‌متر، درجه حرارت ژلاتینی شدن در ۲۵.۳ است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی