تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

پارلمان عراق امروز درباره فراکسیون اکثریت تصمیم‌گیری می‌کند

قرار است پارلمان عراق امروز(دوشنبه) جلسه‌ای را برای تصمیم‌گیری نهایی درباره درخواست رئیس‌جمهور برای تعیین فراکسیون اکثریت برگزار کند.

کد خبر: ۴۵۸۴۸
۱۱:۳۱ - ۰۲ دی ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به نقل از شبکه الجزیره، پارلمان عراق امروز(دوشنبه) نشستی را برای دادن پاسخ نهایی به درخواست برهم صالح، رئیس‌جمهور عراق درباره تعیین فراکسیون اکثریت برگزار می‌کند.

دادگاه عالی فدرال عراق پیشتر در حکمی درخصوص اختلافات سیاسی پیرامون فراکسیون اکثریت در پارلمان اعلام کرد: فراکسیون اکثریت به فراکسیونی گفته می‌شود که از یک یا دو لیست یا بیشتر تشکیل شود. ائتلاف البناء می‌گوید فراکسیون اکثریت را در پارلمان دارد. این فراکسیون ۱۵۰ کرسی از مجموع ۳۲۹ کرسی را در اختیار دارد.

این ائتلاف شب گذشته در نامه‌ای به برهم صالح، " قصی السهیل"، وزیر آموزش را برای پست نخست‌وزیری نامزد کرد اما معترضان به شدت با نامزدی وی مخالفند.

این درحالی است که برهم صالح تأکید کرده که اگر احزاب بخواهند به اعمال فشارهایشان بر او ادامه دهند از سمت خود استعفا می‌دهد.

برهم صالح شب گذشته مجددا از پارلمان خواسته بود فراکسیون اکثریت را اعلام کند.

از سوی دیگر ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر اوایل ماه میلادی جاری در نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام کرده بود این ائتلاف فراکسیون اکثریت پارلمانی را دارد.

به گفته منابع اوضاع پیچیده شده است و پاسخ دادگاه فدرال، اختلافات درباره فراکسیون اکثریت را به نقطه اول بازگرداند.
پارلمان زمانی که اولین جلسه خود را برگزار کرده بود ماهیت فراکسیون اکثریت را اعلام نکرده بود و همین مسئله موجب اختلافات عمیق میان فراکسیون‌های سیاسی شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی