تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

کاظم جلالی: اگر می‌خواستم از طریق «لاریجانی» به جایی برسم، رسیده‌ام

رئیس پیشین مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: زمان دانشجویی خیلی انقلابی بودیم، الان هم ظاهراً خیلی انقلابی هستیم.

کد خبر: ۴۵۸۲۳
۱۰:۱۰ - ۰۲ دی ۱۳۹۸

دیدارنیوز - کاظم جلالی رئیس پیشین مرکز پژوهش‌های مجلس امروز در آیین تکریم رئیس سابق و معارفه رئیس جدید مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس از نیروهای بسیار خوب علمی که دارای روحیه انقلابی هستند تشکیل شده است حقیقتا دوستان ما در مرکز پژوهش‌ها افراد جوان، با انگیزه و کارآمد هستند.

وی افزود : مرکز پژوهش‌ها از سازمان‌هایی است که افراد به سرعت در آنجا تاثیر کارهای خود را در سطح کلان می بینند. زمانی دانشجویی خیلی انقلابی بودیم الان هم ظاهراً خیلی انقلابی هستیم. نماینده ای را پیدا می‌کردیم و با او صحبت می کردیم و بعد وقتی صحبت های ما در نطق های وی منعکس می شد خیلی خوشحال می شدیم.

اگر می خواستم از طریق «لاریجانی» به جایی برسم، رسیده‌ام

رئیس پیشین مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی عامل تاثیر گذاری و توسعه مرکز پژوهش ها را شخص رئیس مجلس خواند و گفت: نگاه ویژه آقای لاریجانی به مباحث کارشناسی موجب ارتقاء جایگاه مرکز پژوهش‌ها شده است و این نکات که عرض می کنم برای مداحی نیست، اگر می خواستم از طریق آقای لاریجانی به جایی برسم، رسیده ام.

جلالی گفت: سال ۹۱ بودجه مرکز پژوهش ها حدود ۹ میلیارد بود، امسال ۶۴ میلیارد تومان است از این رو با حمایت دکتر لاریجانی وضعیت بودجه مرکز پژوهش‌های امسال بهتر شد.

وی در خصوص انتقال مرکز پژوهش ها به ساختمان جدید،  اظهار داشت: ساختمان قبلی دارای مشکلات زیادی بود، هر روز یک جای ساختمان ترک می خورد. بعد از حادثه پلاسکو جابجایی انجام شد، مثل زمین که رزمنده‌ها وجب به وجب می‌گیرند،  این ساختمان را طبقه به طبقه گرفتیم. ساختمان اداری مجلس ساخته شده، کار بسیار مهمی است که در دوران آقای لاریجانی انجام شد. دوست داشتم در دوران مدیریتی ام در ساختمان جدید مرکز مستقر شویم.

سفیر جدید ایران در روسیه گفت: در معارفه بنده،  آقای لاریجانی گفتند که گزارش‌های مرکز پژوهش‌ها دیر به دست ما می‌رسد. مرکز پژوهش‌ها فقط یک معاونت پژوهشی داشت  که در دوران بنده به ۴ معاونت پژوهشی افزایش یافت.

جلالی در مورد اقدامات خود در مرکز پژوهش‌ها، افزود: قراردادهای حجمی و خرید خدمت در مرکز پژوهش ها احیا شد، از نیروهای علمی و پژوهشی استفاده می‌کنیم اما دیگر جذب نیرو نداریم و زمانی که به مرکز وارد شدم ۲۷۶ نفر نیروی ساعتی و کار معین داشتیم که امروز به ۲۵۴ نفر تقلیل پیدا کرده است.  

وی با اشاره به فشارها برای جذب نیرو، گفت: استخدام در مرکز پژوهش‌ها را قاعده‌مند کرده‌ایم تا بعد از این به بعد بر اساس قوانین و مقررات،  نیروها در مرکز استخدام شوند.

سفیر جدید ایران در روسیه ادامه داد: تعاونی مسکن در مرکز پژوهش‌های ایجاد شد و ۱۷۷ واحد ساختمان در برجی در غرب تهران ساخته شده و در اختیار دوستان قرار گرفته است.

کشور را بدون دعوا می توان اداره کرد

جلالی گفت: زمانی که به مدیریت مرکز آمدم مشاهده کردم که وضعیت معیشتی دوستان در سطح نازل است، نظام پرداختی آن‌ها را درست کردیم و بیمه سلامت برای خود و خانواده هایشان ایجاد کردیم .

وی با تاکید بر اینکه می‌شود کشور را بدون دعوا اداره کرد،  افزود: وقتی مسئولیت مرکز پژوهش ها را برعهده گرفتم نیروهایی که با آقای توکلی کار می‌کردند را تغییر ندادم، تلاش داشتم که نیروهای بومی مرکز رشد کنند.

رئیس سابق مرکز پژوهش های مجلس گفت : در حال حاضر بسیاری از گزارش مرکز برای جلوگیری از سوء استفاده دشمنان به صورت طبقه بندی منتشر می شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی