تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

اصرار یک مادر به قصاص پسرش!

مرد جوان که به‌خاطر یک ملک ورثه‌ای برادرش را به‌ قتل رسانده بود در حالی محاکمه شد که مادر و برادرزاده‌هایش برای وی قصاص خواستند.

کد خبر: ۴۵۷۲۷
۱۱:۵۳ - ۰۱ دی ۱۳۹۸

دیدارنیوز - «ایران» نوشت: این حادثه سال ۹۲ در حالی رخ داد که مرد جوان به‌خاطر اختلاف بر سر یک خانه که ارث پدری‌شان بود برادرش را کشت و دستگیر شد.

هر چند وی مدعی بود که قصد قتل برادرش را نداشته است اما قضات دادگاه وی را به قصاص محکوم کردند.

با گذشت ۶ سال از این ماجرا سرانجام یک سال قبل وقتی متهم پای چوبه دار رفت در آخرین لحظه یکی از برادرزاده‌هایش از قصاص صرف نظر کرد و به این ترتیب مرد جوان از بالای چوبه دار به زندان برگشت.

قضات نیز یک سال به خانواده مقتول مهلت دادند که یا تفاضل دیه را پرداخت کنند یا از اعدام متهم چشم‌پوشی کنند.

با گذشت این یک سال و پایان مهلت قانونی، از آنجا که خانواده مقتول نتوانستند تفاضل دیه را پرداخت کنند و متهم نیز نتوانست رضایت مادر و فرزندان برادرش را جلب کند، صبح دیروز برای دومین بار متهم به شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران منتقل شد. این در حالی بود که در جلسه محاکمه بار دیگر مادر برای پسرش قصاص خواست و برادرزاده‌هایش نیز تقاضای قصاص عمویشان را داشتند.

به این ترتیب قضات برای تصمیم‌گیری درباره این پرونده وارد شور شدند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی