وزیر امور خارجه ترکیه اظهار کرد، این کشور به هر گونه تحریمی که از سوی آمریکا علیه آن اعمال شود پاسخ خواهد داد.

کد خبر: ۴۵۰۳۳
۱۱:۳۲ - ۲۴ آذر ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در سخنرانی در جریان نوزدهمین اجلاس دوحه گفت: در صورتی که تحریم‌هایی (از سوی آمریکا) علیه ترکیه وضع شود این کشور مجبور به پاسخ دادن خواهد شد. ما در تلاش برای رفع مسائل میان دو کشور بدون متحمل شدن تحریم و از طریق گفت‌وگو و تفاهم دو جانبه هستیم.

چاووش اوغلو در عین حال در خصوص اقدام اخیر مجلس سنای آمریکا در تصویب قطعنامه به رسمیت شناختن نسل‌کشی ارمنی‌ها در  سال 1915 میلادی از سوی امپراطوری عثمانی گفت: سیاستمدارانی که دانش تاریخی محدودی دارند نباید درباره تاریخ قضاوت کنند.

او خاطر نشان کرد: مجلس سنای آمریکا قطعنامه اخیر را به دلیل ناخرسندی از عملیات ترکیه در شمال سوریه و همچنین به سبب لابی کردن ارمنی‌ها و طرف‌های دیگر حامی آنها تصویب کرد.

روز پنجشنبه مجلس سنای آمریکا به اتفاق آرا قطعنامه به رسمیت شناختن نسل‌کشی ارمنی‌ها از سوی ترکان عثمانی در اوایل قرن بیستم را تصویب کرد.

ترکیه مخالف نسل‌کشی خواندن کشتار ارمنی ها در سال 1915 در زمان تسلط امپراتوری عثمانی بر این کشور بوده و رخدادهای آن زمان را یک تراژدی که در آن دو طرف یک درگیری متحمل تلفات شدند می‌داند.

ترکیه در عین حال در تاریخ 9 اکتبر گذشته به بهانه از بین بردن تهدید شبه‌نظامیان کُرد در شمال سوریه، عملیاتی را تحت عنوان عملیات "چشمه صلح" در این منطقه اجرا کرد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم