مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: علت اصلی مرگ باکلان‌های مرده در سواحل انزلی، گیرافتادن در پره‌های صیادی است.

کد خبر: ۴۴۲۹۱
۱۴:۰۶ - ۱۷ آذر ۱۳۹۸

مرگ غم انگیز باکلان‌ها در پره‌های صیادی رقم می‌خورد

دیدارنیوز ـ قربانعلی محمدپور در خصوص انتشار فیلم لاشه باکلان‌ها در سواحل انزلی که در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: همانطور که طناب پره‌های صیادی هم در بخشی از فیلم مشاهده می‌شود، متاسفانه همین پره‌های صیادی دلیل مرگ این پرندگان هستند.
 
وی با بیان اینکه تجمع مرغ‌های ماهی خوار نیز معمولا در جا‌هایی است که پره به سمت ساحل کشیده می‌شود، افزود: مرغ‌های ماهی خوار یا باکلان‌ها در هنگام کشیده شدن در این تور‌ها گرفتار و خفه می‌شوند.
 
محمدپور با بیان اینکه صیادان نیز با رهاکردن لاشه این پرندگان در سواحل منظره زشتی را بوجود می‌آورند، خاطرنشان کرد: این مساله با حساسیت بیشتری در حال پیگیری است.
 
وی ادامه داد: گروهی از معاونت فنی اداره کل را به منطقه اعزام کرده ایم تا عوامل به طور دقیق بررسی و متخلفین شناسایی شوند.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه وقوع این اتفاقات هرساله مشاهده می‌شود، خاطرنشان کرد: همواره علت اصلی این منظره ناخوشایند، خفگی باکلان‌ها به دلیل گیرافتادن در پره‌های صیادی است.
 
وی اظهار کرد: این اتفاق در همه خطوط ساحلی که پره صیادی وجوداشته باشد، اتفاق می‌افتد و باید صیادان مواظب باشند که مرغ‌های ماهی خوار در این تور‌ها نیفتند.
 
محمدپور گفت: علاوه بر این پرندگان، فک‌های خزری نیز همواره قربانی این پره‌های صیادی می‌شوند و همانطور که می‌بینیم جمعیت تنها پستاندار دریایی خزر در حال خطر است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: