مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری زنجان گفت: دریافت هرگونه کپی مدارک هویتی از مراجعان به بانک‌های دولتی و خصوصی این استان ممنوع است.

کد خبر: ۴۴۱۹۰
۰۹:۳۰ - ۱۷ آذر ۱۳۹۸

دریافت کپی مدارک هویتی در بانک‌ها در زنجان ممنوع است

دیدارنیوز ـ پریسا فتحعلی‌بیگلو افزود: تمام بانک‌ها در سطح استان باید از دریافت هرگونه کپی مدارک هویتی، خودداری کنند.
 
وی با اشاره به مصوبه هشتمین جلسه شورای عالی مقابله و پیشگیری از جرایم پولشویی و تامین مالی تروریسم در دهم شهریور سال جاری، اظهار داشت: طبق این مصوبه در خصوص نحوه اخذ اسناد هویتی و نگهداری آن، موضوع بند یک ماده ۱۴۲ آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی مصوب جلسه ۲۱ مهر سال جاری هیات محترم وزیران و طی بخشنامه ابلاغی مورخه ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ مقرر شده است: کلیه اشخاص مشمول موضوع مواد ۵ و ۶ قانون اصلاح مبارزه با پولشویی موظف‌اند در اجرای شناسایی کامل اشخاص حقیقی، مشخصات هویتی اعلام‌شده از سوی شخص حقیقی را با اصل مدارک، تطبیق داده و پس از احراز هویت و استعلام برخط از سازمان ثبت احوال کشور و دریافت کد رهگیری تایید نمایند.
 
فتحعلی‌بیگلو افزود: در ادامه این مصوبه آمده است: بدیهی است نگهداری کد رهگیری معتبر در پرونده ارباب رجوع، قابل استناد می‌باشد.
 
وی با تاکید بر لزوم و ضرورت اجرایی شدن این طرح در استان، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند هرگونه تخلف ناشی از دریافت کپی مدارک هویتی در بانک‌های استان را از طریق شماره تلفن ۱۱۱ (سامانه ارتباط الکترونیکی مردم و دولت) به دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری گزارش دهند.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: