رئیس قوه‌قضاییه حرف‌های مهمی درباره تصویب گرانی بنزین در جلسه سران سه‌قوه زده است.

کد خبر: ۴۳۹۸۴
۱۳:۰۰ - ۱۴ آذر ۱۳۹۸

دیدارنیوز - ابراهیم رئیسی، رئیس قوه‌قضاییه در اصفهان گفت: در شورای سران سه قوه، دولت پیشنهاد گرانی بنزین داده‌ شد؛ بنده گفتم این موضوع به جلسه سران قوه‌ها ربطی ندارد؛ چراکه بنابر قانون، وظیفه دولت است؛ دوسه‌بار مخالفت کردم؛ اما دولت می‌گفت بابتِ هماهنگی، این‌جا تصمیم گرفته‌شود.

اتفاقی که افتاد پیشنهاد دولت بود و تنها برای مصرف پول حاصل از سهمیه‌بندی و گرانی بنزین، به تایید سران سه‌قوه رسید؛  قید کردم اجرای این طرح باید با مقدماتی هم‌راه باشد؛ مثلا هدف‌مندی یارانه‌ها، با اقناع عمومی همراه بود.

من به صورت رسمی از اجرای طرح خبر نداشتم اما از کانال‌هایی دو‌سه‌‌روز پیش‌از آن شنیدم و یادداشتی به دفتر رئیس‌جمهوری دادم که شنیده‌ام می‌خواهید اجرا کنید؛ مقدمه لازم که فراهم نشده و احتمالا با توجه به شرایط منطقه حوادثی روی دهد.

فقط من هم نگفته بودم؛ روز چهارشنبه پیش‌از گرانی، برخی در هیأت‌‌دولت هم گوش‌‌زد کرده‌بودند؛ مردم اعتراض داشتند و حق هم داشتند؛ تبیین نشدن ماجرا برای مردم، کم‌بود جدی طرح بود. مساله دیگر کنترل بازار است. اگر بخواهند به‌همین‌شیوه حرکت کنند مشکلات جدی برای مردم پدید می‌آورد؛ فقط هم با برخورد حل نمی‌شود. سازوکاری ویژه برای این موضوع باید اندیشیده شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم