مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه گفت: قرار است سرمایه‌گذاران چینی ۱۲۰۰ میلیارد تومان در زمینه احداث واحد تولید کاشی و سرامیک در کرمانشاه سرمایه‌گذاری کنند.

کد خبر: ۴۳۸۶۰
۱۱:۳۶ - ۱۳ آذر ۱۳۹۸

چینی‌ها واحد تولید کاشی و سرامیک در کرمانشاه می‌سازند

دیدارنیوز ـ فرید خلیلی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی در استان، افزود: در همین راستا سرمایه‌گذاران چینی برای احداث واحد تولیدی کاشی و سرامیک در کرمانشاه اعلام آمادگی کردند.
 
وی ادامه داد: قرار است واحد تولیدی "کاشی و سرامیک زاگرس ستون آسیا" توسط این سرمایه‌گذاران در شهرک صنعتی زاگرس احداث شود.
 
معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی استان کرمانشاه سرمایه‌گذاری اولیه این واحد صنعتی را ۱۰۰ میلیون یورو معادل حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد که رقم قابل توجهی است و از پروژه‌های کلان به شمار می‌رود.
 
به گفته خلیلی تمام کار‌های مقدماتی احداث این واحد تولیدی از جمله اخذ مجوز از سازمان صمت، جانمایی زمین و ... انجام و زمینی ۲۲ هکتاری در شهرک صنعتی زاگرس برای این منظور در نظر گرفته شده که قرارداد آن بزودی منعقد خواهد شد.
 
مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه اظهار کرد: پس از انجام کار‌های مقدماتی، عملیات اجرایی این واحد تولیدی کاشی و سرامیک آغاز می‌شود.
 
خلیلی افزود: قرار است این واحد تولیدی ظرف مدت یکسال ساخته شود.
 
وی اشتغالزایی در نظر گرفته شده برای این مجموعه را ۱۵۰۰ نفر برآورد کرد و یادآور شد: ۸۰ درصد تولیدات کاشی و سرامیک این واحد صادراتی است و به عراق صادر خواهد شد.
 
معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی استان کرمانشاه با بیان اینکه در شرایط کنونی که با تحریم‌ها مواجهیم جذب سرمایه‌گذار خارجی بسیار دشوار است، گفت: برای این سرمایه‌گذاری کلان جلسات و رایزنی‌های متعددی انجام شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم