مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اسدآباد گفت: ۲۸ روستای اسدآباد تحت پوشش آبفار نبوده و باید کلیه تأسیسات آبرسانی این روستا‌ها بهسازی و نوسازی شود.

کد خبر: ۴۳۸۴۶
۱۰:۵۱ - ۱۳ آذر ۱۳۹۸

۲۸ روستای اسدآباد آب و فاضلاب ندارند

دیدارنیوز ـ احد احدی‌ایمان اظهار کرد: در حال حاضر ۹۲ درصد جمعیت روستایی اسدآباد شامل ۷۴ روستا تحت پوشش شرکت آبفار بوده که کمتر از ۲۰ درصد از تأسیسات آبرسانی این روستا‌ها فرسوده است و نیاز به بهسازی دارد.
 
وی فرسودگی تأسیسات آبرسانی روستا‌هایی که تحت پوشش آبفار نیستند را بیشتر از ۸۰ درصد برشمرد و افزود: این روستا‌ها در اولویت اعتباری قرار دارند و پیگیر هستیم تا در تأسیسات این روستا‌ها تأمین، تجهیز، انتقال و توزیع ایجاد شود ضمن اینکه هر ساله این چرخش انجام شده است.
 
احدی‌ایمان با بیان اینکه کلرزنی آب در کلیه روستا‌های تحت پوشش اسدآباد انجام می‌گیرد، تصریح کرد: کلرزنی برای روستا‌ها شامل سه دسته گازی، مایع و نمک طعام بوده که با توجه به شرایط هر روستا برای کلرزنی آب روستایی از یکی از سه نوع کلرزنی استفاده می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: دستگاه کلرزنی نمک طعام از جمله دستگاه‌های کلرزنی بوده که به تازگی برای این شرکت تأمین شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد و در استان همدان شهرستان اسدآباد بیشترین استفاده را در کلرزنی آب روستایی از نمک طعام دارد.
 
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اسدآباد مطلوبیت میکروبی آب شرب روستا‌های تحت پوشش این شهرستان را در ۹ سال گذشته ۱۰۰ درصد برشمرد و یادآور شد: در حال حاضر مطلوبیت کلرسنجی آب شرب روستا‌های تحت پوشش اسدآباد نیز ۶۴ درصد است.
 
وی با اشاره به تغییر سبک زندگی مردم در سطح روستا‌ها اظهار کرد: متأسفانه به علت کمبود اعتبارات و مضایق بودجه ای، نرخ بالای فرسودگی تأسیسات آبرسانی، تورم و افزایش هزینه‌های اجرایی و بهره برداری از تأسیسات، توسعه و به روز نبودن تأسیسات آبرسانی همگام با تغییر سبک زندگی روستائیان انجام نگرفته و شکل فعلی، تحمل مردم درباره کمیت و کیفیت آب شرب در دسترس کاهش پیدا کرده که این امر یکی از عمده‌ترین مسائل درگیر امور آبفار این شهرستان است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم