فرماندار ماکو؛

فرماندار ماکو وجود برخی ساختار‌های مزاحم در ادارات و دستگاه‌های اجرایی را از عمده مشکلات در بخش تولید اعلام کرد و افزود: در کنار ساختار نامناسب شفاف نبودن قوانین هم از دیگر چالش‌های تولید است. 

کد خبر: ۴۳۸۴۱
۱۰:۲۸ - ۱۳ آذر ۱۳۹۸

ساختار نامناسب و شفاف نبودن قوانین از چالش‌های تولید

دیدارنیوز ـ بهنام شهدی امروز چهارشنبه ۱۳ آذرماه در دیدار و نشست با صاحبان صنایع و تولیدکنندگان فعال شهرک صنعتی ماکو گفت: در آذربایجان غربی مدیران دستگاه‌ها باید برای توسعه استان برنامه‌های مناسبی داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه در حال بررسی تمامی موانع تولید برای حل مشکلات هستیم، افزود: سیستم بانکی، تامین اجتماعی و دارایی و مالیات از عمده موانع و مشکلات تولید در استان هستند. 
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: برنامه ریزی برای توسعه استان در دستور کار مدیران قرار گیرد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با تاکید بر استفاده از تمامی ابزار‌های لازم برای بالا بردن بهره وری تولید گفت: منطقه آزاد ماکو به سبب مزیت‌های خوب می‌تواند محل و ترمینالی برای صادرات محصولات تولیدی در استان باشد. 
 
وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد اقتصاد ما وابسته به منابع بانکی است و باید به دنبال سیاست‌هایی باشیم که این وابستگی کاهش و رونق اقتصادی افزایش یابد، اظهار کرد: با توجه به این امر باید برای حمایت و رونق واحد‌های فعال و نیمه‌فعال تولیدی اشتغال‌زا و راه‌اندازی واحد‌های صنعتی با فناوری‌های جدید، نظام بانکی و بانک‌های عامل آذربایجان‌غربی همراهی و همگاهی بیشتری با بخش صنعت و تولید این استان داشته باشند.
 
حسین عباسی فرماندار ماکو نیز در این جلسه با تقدیر از صاحبان صنایع در بیان مسائل، مشکلات و نقد‌های این حوزه گفت: در سایه همین نقد‌ها می‌توان با اصلاح برخی ساختار‌ها به رونق تولید کمک کرد.
 
فرماندار ماکو وجود برخی ساختار‌های مزاحم در ادارات و دستگاه‌های اجرایی را از عمده مشکلات در بخش تولید اعلام کرد و افزود: در کنار ساختار نامناسب شفاف نبودن قوانین هم از دیگر چالش‌های تولید است. 
 
 در این نشست برخی از تولید کنندگان اجرا نشدن قوانین مناطق آزاد در معاف بودن واحد‌های تولیدی از پرداخت مالیات، مشکل ترخیص مواد اولیه از گمرک منطقه آزاد، و حمایت نکردن مسئولان از تولید کنندگان را از جمله مشکلات بخش تولید در این شهرستان اعلام، حل آن‌ها را از سوی مسئولان استانی خواستار شدند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم