به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی

سال‌هاست که می‌توان عطر نان تازه و رایحه خوش کتاب را در «نانوایی فرهنگ» توأمان استشمام کرد؛ جایی که علاوه بر تنور نان، تنور مطالعه هم داغ است و سفره پر از کتاب مرد نانوا همواره باز.

کد خبر: ۴۱۷۶۱
۱۵:۳۸ - ۲۵ آبان ۱۳۹۸
دیدارنیوز- اهالی خیابان نیسانیان اراک سالهاست که با نانوایی فرهنگ آشنایند. جایی که غذای جسم در کنار غذای روح به مشتریان داده می‌شود.
فرهنگ نجفی صاحب این نانوایی است. می‌گوید سن هر کسی را باید به تعداد کتاب‌هایی که در زندگی‌اش خوانده است تعیین کرد. می‌گوید، کسی که کتاب نخوانده است در همان دوران کودکی به سر می‌برد. اهالی این منطقه او را همیشه کتاب به دست دیده‌اند. در کنار آماده کردن خمیر و رساندن نان به دست مشتری نیم نگاهی هم به کتاب دارد. زندگی این نانوای ۶۲ ساله در کتاب و مطالعه خلاصه می‌شود و این روزها کتابخانه نانوایی فرهنگ زبانزد عاشقان کتاب شده است. آرزو داشت که استاد دانشگاه شود اما وقتی تصمیم گرفت شغل پدر را ادامه دهد دانشگاه را به نانوایی‌اش آورد.
فرهنگ نجفی نانوای دوست‌دار کتاب  , علت اصلی مشکلات جامعه ما دوری از کتاب است و متاسفانه نقش کتاب در زندگی‌ها دائم در حال کم‌رنگ شدن است‌.‌
در این نانوایی کتاب را در اختیار مردم گذاشته‌ایم تا بلکه مردم به‌ویژه قشر جوان جامعه با کتاب و کتاب‌خوانی آشنا ‌شوند، از این طریق سطح آگاهی خود را ارتقاء دهند و از معضلات جامعه دور باشند.‌
با مطالعه کتاب سطح سواد و اطلاعات عمومی افزایش پیدا می‌کند و من با مطالعه کتاب‌های مفید و کاربردی توانستم خود را در بیماری اخیر، از خطر مرگ حتمی نجات دهم.
از خداوند سپاس‌گزارم که این ‌فرصت را در اختیار من قرار داد تا مردم را به‌کتاب و کتاب‌خوانی ترغیب کنم و امیدوارم ذخیره خیری برای آخرتم باشد.
فرهنگ نجفی هفته گذشته بعد از تحمل یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: