News Image Lead

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از توقف اجرای پروژه روگذر اسلام آبادغرب به دستور استاندار خبر داد.

کد خبر: ۳۹۵۰۹
۱۱:۳۸ - ۰۲ آبان ۱۳۹۸
 

امید قادری  به حواشی بوجود آمده طی چند ماه اخیر درخصوص پروژه احداث روگذر اسلام آبادغرب اشاره کرد و افزود: باتوجه به اینکه اجرای این پروژه براساس نظر باستان شناسان و کارشناسان میراث فرهنگی تعرض به حریم محوطه باستانی تپه چغاگاوانه محسوب می‌شد، مخالف خود را با اجرای آن اعلام کردیم.

وی تصریح کرد: وزارت میراث فرهنگی هم طی نامه‌ای به استانداری کرمانشاه خواستار توقف پروژه شد و استاندار نیز پیگیریهای جدی را به منظور بررسی پروژه انجام داد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تصریح کرد: خوشبختانه این پیگیری ها نتیجه داد و استاندار کرمانشاه که همواره حامی میراث فرهنگی استان بوده، دستور توقف اجرای این پروژه را امروز(دوم آبان) صادر کرد.

وی اضافه کرد: بنابر برنامه‌ریزی انجام شده، نمایندگان وزارت میراث فرهنگی طی هفته آینده سفری به استان کرمانشاه خواهند داشت تا در نشستی با حضور مسئولان ارشد استان و میراث فرهنگی، توقف این پروژه را به تایید نهایی برسانند.

قادری در پایان از پیگیری استانداری کرمانشاه و باستان‌شناسان متعهد استان که مانع از تعرض به یکی از آثار ارزشمند باستانی استان شدند، قدردانی کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم