تیتر امروز

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.
دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

رییس گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران گفت: اصل در اسلام آشتی و صلح است و جنگ پدیده‌ای استثنایی و تلخ است.

کد خبر: ۳۸۵۶۵
۱۰:۴۹ - ۲۳ مهر ۱۳۹۸
دیدارنیوز - آیت الله مصطفی محقق داماد در کنفرانس تخصصی کنوانسیون سازمان ملل درباره موافقتنامه‌های حل و فصل بین المللی ناشی از میانجی‌گری (کنوانسیون سنگاپور) گفت: رابطه با خدا امن است و همانطور که کودکی به آغوش امن مادر خود پناه می‌برد، مومن هم به آغوش خدا پناه می‌برد.  رابطه با انسان ها با یکدیگر بر پایه دوستی است و مومن نباید فقط خود را ببیند بلکه باید همه را مدنظر قرار دهد.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: برادری دینی در کنار برادری جهانی قرار دارد. در قرآن پیامبر مشرکان را برادر خود خواندند. در حالی اعلامیه حقوق بشر در قرن معاصر  همه افراد را برادر و برابر خواند که قرآن کریم سال ها پیش این موضوع را بیان کرده بود.

آیت الله محقق داماد تصریح کرد: اصل در اسلام آشتی و صلح است و جنگ پدیده ای استثنایی و تلخ است.

وی گفت: در قرآن دو نهاد وجود دارد، یکی نهاد میانجیگری و دیگری نهاد حکمیت است؛ نهاد میانجیگری به اصلاح اختلافات اشاره دارد و یکی از زیباترین نهادهای اخلاقی اسلام است.

وی ادامه داد:  داوری رای صادر می‌کند اما میانجیگری رای صادر نمی‌کند؛ میانجیگری به معنای اصلاح روابط میان افراد است و در قرآن بطور کامل این موارد ذکر شده اند.

آیت الله محقق داماد تصریح کرد: قاضی نباید روی عواطف رای دهد؛  شرایط داور را خدا مشخص  کرده است و او باید عادل، فقیه و دانشمند باشد.

وی در پایان گفت: بهترین چیزها برای انسان صلح است و این موضوع در قرآن ذکر شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: