با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور؛

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قزوین به منظور بررسی طرح‌های فناورانه و طرح‌های مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی در دوره جدید امروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به عنوان دبیر این ستاد تشکیل جلسه می‌دهد تا راهکار‌های توسعه و رونق تولید در این استان را مبتنی بر راهکار‌های نوآورانه و فناورانه مورد بررسی قرار دهد.

کد خبر: ۳۸۵۵۸
۱۰:۲۱ - ۲۳ مهر ۱۳۹۸

تیتر امروز

بررسی راهکار‌های نوآورانه رونق تولید در قزوین با حضور ستاری

دیدارنیوز ـ سورنا ستاری به منظور رونق زیست‌بوم فناوری و نوآوری وارد استان قزوین شد و مورد استقبال استاندار و مقامات عالی استان قرار گرفت.
 
ستاری در نخستین بخش از سفر یک روزه‌اش به این استان از یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان این استان بازدید کرد. این شرکت دانش‌بنیان که در زمینه تولید مواد شیمیایی مورد مصرف صنعت نفت و گاز و به‌سازی آب‌های صنعتی فعالیت می‌کند، توانسته است با به‌کارگیری متخصصان داخلی ضمن بومی‌سازی کردن محصولات از خروج ارز جلوگیری کند.
 
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در ادامه سفر خود از یکی دیگر از شرکت‌های دانش‌بنیان بازدید می‌کند. این شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه انرژی برق، توانسته محصولاتی تولید کند که نسبت به نمونه مشابه خارجی یک سوم قیمت دارد. همچنین از شرکت دانش‌بنیانی که با تولید ژلاتین حلال از استخوان و پوست گاو توانسته کشور را تا حدود بسیاری از واردات ژلاتین بی نیاز کند، بازدید خواهد کرد.
 
رئیس بنیاد ملی نخبگان سپس از پارک علم و فناوری قزوین بازدید می‌کند. بررسی دو طرح کلان فناوری "بانک ژن گیاهی" و "طراحی و ساخت دستگاه‌های حفر تونل" از دیگر برنامه‌های ستاری در این سفر خواهد بود. طرح کلان ایجاد مرکز بیوتکنولوژی گیاهی با هدف "تحقیق توسعه و تهیه پروتکل تولید ارقام و رتبه‌های گیاهی"، "ایجاد واحد ترموتراپی جهت ایجاد ارقام عاری از ویروس" و "تولید سالانه بیش از یک میلیون اصله نهال عاری از ویروس" شکل گرفته است.
 
بررسی طرح کلان ملی فناوری طراحی و ساخت دستگاه‌های مکانیزه حفر تونل T.B.M و تجهیزات مرتبط با آن در زمینه ارتقا و توسعه فناوری و نوآوری از دیگر موضوعات مورد نظر در این سفر خواهد بود. همچنین مرکز فناوری‌های نرم و هویت‌ساز در حوزه جلوه‌های ویژه و امنیت نیز با حضور رییس ستاد نرم و هویت‌ساز افتتاح می‌شود.
 
بازدید از مرکز نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین از دیگر برنامه‌های رئیس ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان به استان قزوین است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: