تاکنون تیم‌های ملی فوتبال ایتالیا و بلژیک صعودشان به مرحله نهایی یورو ۲۰۲۰ قطعی شده و ۲۲ سهمیه دیگر باقی مانده است.

کد خبر: ۳۸۳۲۰
۱۲:۳۱ - ۲۱ مهر ۱۳۹۸

تیتر امروز

دیدارنیوز - به نقل از بی ساکر، تیم ملی فوتبال ایتالیا شنبه شب با پیروزی ۲ بر صفر برابر یونان توانست صعودش را مانند بلژیک به مرحله نهایی یورو ۲۰۲۰ قطعی کند. گل‌های جورجینیو و برناردسکی بلیت حضور در این رقابت‌ها را به آتزوری‌ها داد تا دومین کشور در کسب سهمیه باشد (۲۴ تیم به مرحله نهایی صعود می‌کنند). ۲۲ تیم باقی مانده همچنان به رقابت خود ادامه خواهند داد و خیلی از آنها در گروه‌هایی حضور دارند که به صعود نزدیک هستند.

در گروه A انگلیس می‌تواند در پراگ صعودش را قطعی کند اما پیروزی چک مانع از آن خواهد شد. هر دو کشور ۱۲ امتیازی هستند اما تیم دوم یک بازی بیشتر انجام داده است.

از طرفی کوزوو همچنان برای کسب سهمیه در این گروه در تلاش است اما باید یادآوری کرد که به خاطر عملکردش در لیگ ملت‌ها حضورش در پلی‌آف قطعی است.

در گروه B تقریبا همه چیز مشخص شده است. اوکراین ۱۶ امتیازی است و پرتغال یازده امتیاز کسب کرده است. هر دو تیم می‌توانند در بازی بعد حضورشان را در مرحله نهایی قطعی کنند. پشت سر این دو تیم صربستان با فاصله زیادی قرار دارد. این تیم ۷ امتیازی است و مانند کوزوو شانس دارد تا از طریق پلی‌آف کسب سهمیه کند.

از طرفی در گروه C هیجان بالایی وجود دارد و سه تیم هلند، آلمان و ایرلند شمالی (با یک بازی بیشتر) ۱۲ امتیازی هستند. آنها به دنبال کسب سهمیه مستقیم هستند. ایرلند می‌تواند از پلی‌آف بهره ببرد، امتیازی که آلمان و هلند ندارند.

در گروه D ایرلند با کسب ۱۲ امتیاز در ۶ بازی با پیروزی برابر سوییس می‌تواند حضورش در یورو ۲۰۲۰ را قطعی کند. دانمارک نیز ۱۲ امتیازی است و به صعود امیدوار است. این در حالی است که سوییس هشت امتیازی است.

باید یادآوری کرد که تیم‌های دانمارک و سوییس اگر نتوانند به صورت مستقیم صعود کنند می‌توانند از پلی‌آف بهره ببرند. مانند گرجستان که شانسی در گروه ندارد و تنها امیدش به پلی‌آف است.

کرواسی در گروه E با ۱۳ امتیاز صدرنشین است، اسلواکی ۱۰، مجارستان ۹ و ولز ( با یک بازی کمتر) ۷ امتیازی هستند. نایب قهرمان جهان می‌تواند امشب (یکشنبه) با یک برد بخت حضورش را در مرحله نهایی بسیار زیاد کند.

در گروه F اسپانیا تنها یک گام با یورو فاصله دارد. یک تساوی برابر سوئد (تیم دوم جدول که ۱۴ امتیازی است) برای این اتفاق کافی است. برای سهمیه دیگر، تیم‌های سوئد، رومانی و نروژ تلاش می‌کنند. آنها در پلی‌آف نیز می‌توانند شانس خود را امتحان کنند.

لهستان در گروه G با پیروزی برابر مقدونیه می‌تواند به یورو صعود کند. تیم روبرت لواندوفسکی و پیاتک تاکنون ۱۶ امتیاز به دست آوردند و حریفشان یازده امتیازی است. در این میان اتریش یازده امتیازی قرار دارد و سپس اسلوونی با این امتیاز در جدول دیده می‌شود.

در گروه H در حالی که سه هفته به پایان باقی مانده است دو تیم ترکیه و فرانسه حکمرانی می‌کنند. هر دو  ۱۸ امتیازی هستند و از ایسلند ۶ امتیاز بیشتر دارند. امشب یکی از دو تیم می‌توانند حضورشان را به مرحله نهایی قطعی کنند. آلبانی با ۹ امتیاز هنوز برای صعود شانس دارد.

در گروه I بلژیک صعودش را قطعی کرد و روسیه در این مسیر قرار دارد. یک تساوی برابر قبرس آنها را به یورو می‌رساند. اسکاتلند بدون شانس در پلی‌آف برای صعود تلاش خواهد کرد.

ایتالیا در گروه آخر  یعنی J صعودش به مرحله نهایی قطعی شده و فنلاند، ارمنستان، بوسنی و یونان برای سهمیه دیگر تلاش می‌کنند. شرایط برای فنلاند و بوسنی بهتر است و یونان برای صعود به یک معجزه نیاز دارد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: