باراک اوباما در سخنانی با طعنه به ترامپ گفته است: استناد به شبکه‌های خبری و اجتماعی، دو چیزی است که یک رئیس‌جمهوری باید از آن دوری جوید.

کد خبر: ۳۵۶۲۸
۱۸:۱۲ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۸

تیتر امروز

دیدارنیوز - به نوشته گاردین، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، طی انتقادی که ظاهرا علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری فعلی این کشور مطرح کرده، گفته است "توصیه می‌کنم، اگر شما رئیس‌جمهور هستید، از رسانه‌های اجتماعی و شبکه‌های خبری اجتناب کنید".

این رئیس‌جمهوری پیشین در پاسخ به سوالی درخصوص نحوه تجزیه و تحلیل اطلاعات توسط خود او در زمان ریاستش، از اهمیت ایجاد یک تیم قابل اطمینان صحبت به میان آورده است.

اوباما می‌گوید: "ریاست جمهوری مانند نوشیدن از شیلنگ آتش‌نشانی است؛ شما نمی‌توانید اطلاعات را خودتان جذب کنید. باید مطمئن باشید تیمی در اختیار دارید که اطلاعات را به موثرترین حالت ممکن تحلیل می‌کنند تا بتوانید چارچوبی اولیه از مشکلات بدست آورید".

او در ادامه اظهاراتش گفته است: "مورد دیگر این است که تماشای تلویزیون یا خواندن مطالب رسانه‌های اجتماعی مفید نیست؛ آن‌ها دو چیزی هستند که من توصیه می‌کنم، اگر رئیس‌جمهور هستید، انجام ندهید".

به نظر می‌آید هدف این انتقادات، ترامپ و سخن‌پراکنی‌های او در حساب توئیتری‌اش است؛ او شبکه‌های خبری را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد تا تصویری که از او ارائه می‌شود را بررسی کند. طی شش ماه گذشته، ترامپ ماهانه حدودا ۲۸۴ پیام از حساب خود منتشر کرده است.

اوباما خاطرنشان کرده که صرف وقت در شبکه‌های اجتماعی و تمرکز بر نظرسنجی‌ها و شبکه‌ها، می‌تواند اداره کشور را با دشواری مواجه کند. به گفته او، این کار بر داوری افراد تاثیر می‌گذارد و می‌تواند این اشتباه را به وجود آورد که خواسته‌های یک دسته کوچک از مردم، به کل کشور تعمیم یابد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: