تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

دستگیری عاملان حفاری غیرمجاز آثار تاریخی در ایلام

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام از ۱۳۵۰ مورد سرکشی نیرو‌های یگان حفاظت اداره کل از آثار تاریخی و فرهنگی استان در سه ماهه دوم امسال خبر داد.

کد خبر: ۳۵۳۵۳
۱۱:۳۷ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۸

دستگیری ۱۷ نفر حفار آثار تاریخی در ایلام

دیدارنیوز ـ عبدالمالک شنبه‌زاده اظهار کرد: در سه ماه دوم امسال از سوی نیرو‌های یگان حفاظت اداره کل تعداد ۱۳۵۰ مورد سرکشی از آثارتاریخی و فرهنگی استان صورت گرفته است و در این بازدید‌ها ۱۷ نفر در راستای تخلفات حفاری‌های غیرمجازدر استان با همکاری نیرو‌های انتظامی و … دستگیر شدند.
 
وی با بیان اینکه افراد دستگیر شده بعد از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شدند، اضافه کرد: از حفاران غیرمجاز تعداد ۷ دستگاه فلزیاب، ۵ قلم شیء تاریخی با همکاری پرسنل نیروی انتظامی استان کشف و ضبط شده است.
 
شنبه زاده گفت: هرگونه حفاری و کاوش برای دستیابی به اشیاء تاریخی ممنوع و جرم محسوب می‌شود و فرد خاطی در صورت استفاده از فلزیاب به اشد مجازات مقرر در قانون محکوم خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی