پیشکسوت داوری فوتبال ایران می‌گوید مهاجرت علیرضا فغانی حق طبیعی او بوده و نمی‌توان اشکالی به تصمیم او وارد کرد.

کد خبر: ۳۵۰۹۹
۱۳:۱۰ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۸

تیتر امروز

ابراهیم رئیسی؛ نامزدی برای اجماع اصولگرایان

ابراهیم رئیسی؛ نامزدی برای اجماع اصولگرایان

هنوز روشن نیست که آیا ابراهیم رئیسی بخت خود را در میدان انتخابات سال ۱۴۰۰ خواهد آزمود یا نه. اما ستاره اقبال او وقتی درخشیدن می‌گیرد که اصولگرایان با نامزد اجماعی در صحنه حاضر شوند. امری که در...

دیدارنیوز - محمد فنایی، پیشکسوت داوری فوتبال ایران درباره مهاجرت علیرضا فغانی به استرالیا و خداحافظی از داوری فوتبال ایران گفت:‌ امیدوارم هر جا هست موفق باشد. به نظر من نمی‌شود به کار او ایراد گرفت. هر کسی زندگی شخصی و خانوادگی دارد و او خواسته که در خدمت خانواده خود باشد. او که نخواسته به مملکت خود پشت کند. فغانی به فکر خانواده و فرزندانش بود و با توجه به اینکه همه می‌دانیم عمر داوری کوتاه است، او چنین تصمیمی گرفته است. این مساله حق طبیعی او است و باید به تمام ایده‌ها احترام گذاشت.

او ادامه داد: تصمیم علیرضا فغانی منطقی و عاقلانه است و نمی‌توان به مهاجرت او اشکالی وارد کرد. او کار غیرقانونی نکرده است. فغانی در این مدت افتخار آفرینی زیادی برای ایران انجام داد و در المپیک و جام جهانی و رقابت‌های بین‌المللی مختلف، داوری‌های مهمی انجام داده است اما در اینجا با هجمه‌ها و فحاشی‌های مختلف روبرو شد. گاهی اوقات هواداران فقط منافع تیم خودشان را در نظر می‌گیرند ولی داور مجبور است واقعیات را مد نظر خود قرار دهد و این موجب اختلاف می‌شود. با این وجود به نظر شما چه انگیزه‌ای می‌تواند برای او باقی بماند؟ من معتقدم که باید فرهنگ اخلاق مداری در فوتبال ایران حاکم شود و این مساله نقش رسانه‌هاست که باید این نکته را گوشزد کنند که به نظر من هیچ وقت درست نمی‌شود.

پیشکسوت داوری فوتبال افزود:‌ علیرضا فغانی با این کار خواست زندگی خودش و خانواده‌اش را ادامه دهد و تحصیلات فرزندانش در آنجا جلو برود. فغانی با این تصمیم فضا را برای داوران دیگر فراهم  کرد. ما داورهای بسیار خوب و تحصیل‌کرده‌ای داریم و امیدوارم که آن‌ها بتوانند مثل فغانی برای ایران افتخار آفرینی کنند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: