پادشاه اردن در جریان دیدار با معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک، نسبت به وعده‌های نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری، منطقه غور اردن و شمال بحرالمیت به اراضی اشغالی واکنش نشان داد.

کد خبر: ۳۴۸۸۶
۱۲:۲۷ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، عبدالله دوم، پادشاه اردن با دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک در شهر اَمّان دیدار کرد.

پادشاه اردن در این دیدار در واکنش به وعده‌های اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری، منطقه غور اردن و شمال بحرالمیت به اراضی اشغالی، بر اهمیت هماهنگی تلاش‌های بین‌المللی برای مخالفت با تمامی اقدامات یک‌جانبه که می‌تواند راه حل دو کشوری در مسأله فلسطین را به شکست بکشاند، تأکید کرد.

وی افزود: راه حل دو کشوری تنها راهی است که منجر به تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای چهارم ژوئن سال ۱۹۶۷ و به پایتختی قدس شرقی خواهد شد.

در همین راستا، ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن نیز در جریان دیدار با نمایندگان پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل بر ضرورت اقدام فوری جامعه جهانی علیه اظهارات نتانیاهو تأکید کرد.

الصفدی وعده‌های نتانیاهو را نقض صریح قوانین بین‌المللی خواند و بر ضرورت محکومیت اظهارات نتانیاهو از طرف شورای امنیت و جامعه بین‌الملل تأکید کرد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم