واحد تولید انواع لوازم آرایشی و بهداشتی با سرمایه گذاری بیش از ۱۷۹ میلیارد ریال با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی کشور و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم روز چهارشنبه در قشم به بهره برداری رسید.

کد خبر: ۳۴۱۹۹
۱۵:۳۹ - ۱۳ شهريور ۱۳۹۸

واحد تولید لوازم آرایشی و بهداشتی در قشم به بهره برداری رسیددیدارنیوز ـ با آغاز به کار مرحله نخست این طرح، ۳۰ فرصت شغلی ایجاد شد و با بهرداری مرحله‌های دوم و سوم طرح مذکور برای ۶۰ نفر دیگر اشتغال ایجاد خواهد شد.

 
این واحد تولیدی از آذرماه سال ۹۵ در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع در شهرک صنعتی تولا فعالیت خود را آغاز کرده است.
 
در مرحله نخست این طرح خط تولید ادکلن به صورت نیمه اتوماتیک فعالیت خود را آغاز کرده و در مراحل بعدی خط تولید ادکلن به صورت تمام اتومات و خط تولید اسپری این مجموعه به بهره برداری می‌رسد که محصولات تولید شده به کشور‌های حاشیه خلیج فارس صادر خواهد شد.
 
جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.
 
پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمد‌های ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.
 
شهرستان شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده‌است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم