«پرونده ویژه» "دیدارنیوز" با موضوع سینما رکس آبادان/ بخش پنجم

در شب ۲۸ مرداد ۱۳۵۷، یک روز پس از آتش‌سوزی سینما آریای مشهد و هم‌زمان با سالگرد کودتای ۲۸ مرداد، سینما رکس آبادان در آتش سوخت. فاجعه‌ای با نزدیک به چهارصد کشته که با گذشت بیش از چهل سال همچنان مرموز، دردناک و پی‌گرفتنی است. "دیدارنیوز" اپیزود شماره یک پادکست خود را به پرونده ویژه سینما رکس آبادان اختصاص داده است.

کد خبر: ۳۲۴۶۸
۱۳:۰۲ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۸
دیدارنیوز ـ ۲۸ مرداد همواره یادآور اتفاقات تلخی در تاریخ ایران است. از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ گرفته تا ۲۸ مرداد ۱۳۵۷ که فاجعه‌ای انسانی در آبادان رقم خورد.
 
شب هنگام که دیگر خبری از تیغه آفتاب سوزان مردادماه آبادان نبود، حدود ۷۰۰ نفر از مردم شهر سرگرم تماشای فیلم گوزنها در سینما رکس آبادان بودند. به ناگاه سینما یک پارچه آتشی شد در دامان آنها؛ در اثر این فاجعه اسفبار نزدیک به چهارصد تن زنده زنده در آتش سوختند و رخت سیاه بر تن ایران کردند.
 
از بدو امر حکومت وقت و انقلابیون انگشت اتهام را به سوی یکدیگر نشانه گرفتند و دیگری را باعث و بانی این فاجعه دهشتناک خواندند. اختلافی که از دیروز تا به امروز ادامه دارد.
 
دیدارنیوز اپیزود شماره یک پادکست خود را به پرونده ویژه سینما رکس آبادان اختصاص داده است. این پادکست با بررسی حواشی مرتبط با موضوع سینما رکس آبادان، در بردارنده نظرات گروه‌های مختلف است.
 
 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: