تیتر امروز

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور
حاشیه‌های مراسم بدرقه پیکر مرحوم ابراهیم رئیسی؛ خیابان‌های فرعی منتهی به دانشگاه تهران

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور

گزارش میدانی و حاشیه نویسی متفاوت خبرنگار دیدارنیوز از مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و دیگر جانباختگان سانحه بالگرد، را بخوانید.
مراسم تشییع رئیس‌جمهور/ ورود پیکر شهید آل هاشم به تبریز/ ادای احترام پرسپولیسی‌ها به شهدا +عکس
حضور مقامات خارجی در تهران پس از سقوط دردناک بالگرد در آذربایجان شرقی (بروزرسانی می‌شود)

مراسم تشییع رئیس‌جمهور/ ورود پیکر شهید آل هاشم به تبریز/ ادای احترام پرسپولیسی‌ها به شهدا +عکس

روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه در آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و صبح روز دوشنبه رئیس جمعیت هلال احمر از پیدا شدن لاشه بالگرد...
مدیر طرح ملی مدرسه سبز خواستار شد

ممنوعیت مصرف ظروف یکبار مصرف در مدارس

News Image Lead

مدیر طرح ملی مدرسه سبز از ایجاد بانک اطلاعاتی نوسازی مدارس و مدیریت سبز خبر داد و گفت: هفته آینده کلنگ زنی مدرسه سبز تهران انجام می‌شود و فاز اول طراحی مدرسه سبز سیستان و بلوچستان نیز در حال انجام است.

کد خبر: ۳۰۶۷۹
۱۳:۵۹ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۸
دیدارنیوز - حیدر جهان بخش در افتتاحیه گردهمایی آموزشی تخصصی مدیریت سبز که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد با بیان اینکه نوسازی مدارس توانست طی یکسال موضوع مدارس سبز را اشاعه دهد گفت: این طرح قبلا در وزارت علوم هم دنبال می‌شد اما نزدیک به شش برابر دانشگاه‌های کشور، در آموزش و پرورش طی یکسال اخیر موفق بوده‌ایم.

وی افزود: امروز در مرحله‌ای قرار داریم که حدود یک سال از پایلوت این طرح گذشته و ۱۵ استان خدمات مربوط به مشاوره و هدایت طرح ها را دریافت می‌کنند. در این میان دانش افزایی و فراهم آوری پشتوانه های علمی کارگروه‌های مدیریت سبز حائز اهمیت است.

مدیر طرح ملی مدرسه سبز از ایجاد بانک اطلاعاتی نوسازی مدارس و مدیریت سبز خبر داد و گفت: راهبری مدیریت سبز شامل سه بخش اجرا، آموزش و ترویج و برنامه ریزی و مطالعات می شود. هفته آینده کلنگ زنی مدرسه سبز تهران انجام می شود و فاز اول طراحی مدرسه سبز سیستان و بلوچستان نیز در حال انجام است.

جهان بخش افزود: استان‌ها بتدریج در حال پیوستن به طرح مدیریت سبز هستند. توصیه می کنیم علاوه بر مدارس و ادارات آموزش و پرورش، دستگاه‌های اجرایی دیگر نیز وارد امر آموزش مدیریت سبز شوند.

وی با بیان اینکه تهیه محتوای رسانه‌ای و آموزشی در زمینه محیط زیست با محورهای موضوعی مصرف انرژی، آب و مدیریت پسماند در دستورکار است گفت: تامین تجهیزات لازم نیز دنبال می‌شود و به عنوان مثال ابلاغ نامه تهیه و خرید دستگاه‌های بیوکمپوستر به استان هایی از جمله سمنان ارسال شده است.

به گزارش ایسنا، سعید سمنانیان، استاد فیزیولوژی دانشگاه تربیت مدرس نیز ضمن برشماری مضرات مصرف پلاستیک در جهان، راهکاری عملیاتی ارائه و اظهار کرد: ممنوعیت مصرف و فروش مواردی چون بطری آب پلاستیکی، لیوان، قاشق، چنگال، بشقاب و در کل ظروف غذای یکبار مصرف و پاکت‌های نایلونی در ستاد، ادارات و مدارس آموزش و پرورش باید به جد دنبال شده و در دستورکار قرار بگیرد.

وی افزود: این امر مشکل است اما محال نیست، باید ذهن ها را عوض و چشم ها را بشوییم. باید مطالبه گر باشیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی