تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.

‌دغدغه‌ای برای تامین امنیت مرزها در زمان انتخابات نداریم

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: امروز ایران امن ترین کشور در جهان است.

کد خبر: ۳۰۶۱۸
۰۸:۵۸ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز - سردار قاسم رضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه در ارومیه افزود: دغدغه ای برای تامین امنیت مرزها در زمان انتخابات نداریم و به واسطه انسجام با دستگاههای قضایی و سپاه و ارتش بر مرزها مسلط هستیم.

وی با بیان اینکه امروز افتخار داریم که ایران بیش از ۸۰ میلیون مرزبان دارد چرا که همه اقوام و ادیان متفق القول مرزبان هستند، اظهار کرد: تبیین جایگاه مرز در کشور مغفول مانده است و باید ارزش و جایگاه مرزبانی در جامعه برجسته شود.

سردار رضایی با اشاره به وسعت کشور ایران و همسایگی با کشورهای مختلف، وجود کشورهای همسایه را یک فرصت و قدرت برای ایران دانست و گفت: ایران به همه کشورها بجز رژیم غاصب نگاه مودت دارد و بین ایران و کشورهای همسایه ازجمله عراق، ترکیه، آذربایجان، پاکستان و حوزه خلیج فارس روابط عمیقی در سطوح مختلف حاکم است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه قبل از انقلاب قدرت‌های شرق و غرب مرزها را مدیریت می کردند اما بعد انقلاب مولفه ها تغییر کرد، اظهار کرد: اگر چه طی سال گذشته امکانات خدماتی و اپتیکی به مرزها ارسال شد ولی هنوز عقب ماندگی و خلاهایی در ابنیه، راه و انشعابات حوزه مرزی وجود دارد. 

وی با اینکه میزان جرایم مرزی مرزنشینان آذربایجان غربی از جمله تردد غیرمجاز کاهش یافته است، تصریح کرد:  طی ۴ ماهه سال جاری  ۳.۵ برابر میزان کشفیات سلاح شکاری در استان افزایش یافته است.

سردار رضایی با‌ بیان اینکه امنیت موجود را باید برای مردم ‌تشریح کرد و وحدت از دستاورد امنیتی پاسداری می کند، گفت: نقش مردم در امنیت مرزهای آذربایجان غربی به خوبی جلوه کرده است.

وی با اشاره به بازگشایی مرز کوزه رش سلماس گفت: ایجاد بازارچه دروازه و پایانه در مرز مشترک به واسطه توافق طرفین میسر است و متولی نیز دولتهاست و هنوز در مرز کوزه رش سلماس اتفاق نیفتاده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی