تیتر امروز

هشدار حزب الله به اسرائیل درباره ایران/ ماشین کشتار نتانیاهو همچنان قربانی می‌گیرد
تنش میان ایران و اسرائیل پس از حمله تروریستی دمشق (بروزرسانی می‌شود)

هشدار حزب الله به اسرائیل درباره ایران/ ماشین کشتار نتانیاهو همچنان قربانی می‌گیرد

بعد از حمله تروریستی روز ۱۳ فروردین رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، که باعث شهادت چند فرمانده سپاه شد، ایران شنبه شب ۲۵ فروردین‌ماه حملات گسترده پهپادی و موشکی خود را به اسرائیل انجام...
به ما رعایا ربطی ندارد، شما بکنید!
افاضات اضافه

به ما رعایا ربطی ندارد، شما بکنید!

در هفته‌ای که گذشت، عوام‌الملک به مسایل مهم و حساسی چون موی نسوان پرداخته و درباره حوادث اخیر در کشور گفته ما عوام، رعیتی بیش نیستیم و نباید این را فراموش کنیم.

کیانوش‌راد: رقابت میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان ادامه خواهد داشت

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: همچنان دو جریان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان از حداکثر حضور برخوردار هستند و در هر صورت فعلا رقابت در میان این دو جریان سیاسی تدام خواهد داشت.

کد خبر: ۳۰۴۵۹
۰۸:۳۶ - ۰۵ مرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز - محمود کیانوش راد در ارتباط با امکان بروز و ظهرو یک جریان سیاسی جدید در سپهر سیاسی ایران اظهار کرد: ایجاد جریان سیاسی جدید نیازمند وجود زمینه‌ها و فضای مادی و معنوی است.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی به دلیل محودیت‌هایی که در طرح دیدگاه‌های دگراندیشان وجود دارد و عملا به دلایل قانونی و شبه قانونی اصولا امکان فعالیت برخی جریانات سیاسی در جامع وجود ندارد، نمی توان به سادگی اظهارکرد که فضا برای شکل گیری جریان دیگری وجود دارد یا ندارد.

 کیانوش‌راد تصریح کرد: برای امکان سنجی این موضوع باید واقعیت سیاسی امروز جامعه ایران را بررسی کرد. اتفاقات جدید همچنان باید در چار چویب‌هایی رسمی صورت بگیرد که فضای رسمی کشور با آن به صورت کج دار و نریز برخورد می‌کند.

وی ادامه داد: حتی جریان اصلاح‌طلب نیز چندان مورد تایید جریان رسمی کشور نیست.  در جایی که مردم بعضا از عبور از اصلاح‌طلبان و اصولگرایان صحبت می‌کنند، جریان اقتدارگرای رسمی کشور با استفاده از ابزارهای قانونی و شبهه قانونی مانع از حضور تمام عیار جریان اصلاح طلب در جریان سیاسی می‌شوند.

 این تحلیلگر سیاسی افزود: هنگامی که رهبری یک جریان سیاسی در محدودیت های گوناگون قرار گرفته است و یا برخی از اصلی ترین رهبران یک جریان در محدودیت هایی چون حصر هستند و فعالین سیاسی دیگری را با مشکلاتی چون رد صلاحیت رو به رو کرده‌اند قاعدتا نمی توان تحلیل واقعی از شکل گیری جریان سیاسی به میان آورد.

وی گفت:  از سوی دیگر هر جریان سیاسی به اتکا یک میراث سیاسی است . در فضای سیاسی با طرح سوال جدید، مسئله جدید ایجاد می‌شود. وقتی پاسخی متفاوت با پاسخ پیشینیان به آن مسئله داده می‌شود یک جریان سیاسی جدید می‌تواند شکل بگیرد.

این فعال سیاسی ادامه داد: حتی سخن از نو اصولگرایی و نو اصلاح طلبی زمانی معنا خواهد داشت که اصلاح طلبان و اصولگرایان راهی جدید و پاسخی نو به سوالات جدید داشته باشند. در حالی که هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان امروز جز پاسخ های قدیمی به سوال های نو شونده سخنی ندارند.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: به هر روی در فضای سیاسی رسمی کشور همچنان دو جریان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان از حداکثر حضور برخوردار هستند و در هر صورت فعلا رقابت در میان این دو جریان سیاسی تدام خواهد داشت.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی