با حضور حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش
News Image Lead

این کنگره دو مهمان ویژه نیز دارد. سرپرست وزارت آموزش و پرورش در کنگره سازمان معلمان ایران سخنرانی خواهد کرد. همچنین عمادالدین باقی از فعالین سیاسی اجتماعی نیز در این کنگره سخنرانی خواهد داشت.

کد خبر: ۲۹۳۳۵
۱۳:۴۷ - ۱۹ تير ۱۳۹۸
دیدارنیوز - کنگره کشوری سازمان معلمان ایران پنج شنبه بیستم تیرماه در تهران برگزار می شود. طاهره نقی‌یی دبیرکل سازمان معلمان ایران ضمن بیان این خبر افزود: طبق روال مرسوم کنگره سالانه سازمان معلمان ایران بیستم تیرماه با حضور اعضای این تشکل از سراسر کشور و مهمانانی از احزاب و مجلس و دولت و رسانه‌ها برگزار خواهد شد و در این کنگره سه نفر بعنوان مهمان از سه حوزه دانشگاهی و صنفی و سیاسی سخنرانی خواهند داشت و در دو بخش، کنگره با حضور مهمانان و اعضا و بخش مجمع عمومی فقط با حضور اعضا برنامه‌هایی خواهیم داشت.

دبیرکل سازمان معلمان هم چنین گفت: در این کنگره که دومین کنگره کشوری سازمان معلمان است گزارشی از فعالیت‌های یک سال گذشته ارایه خواهد شد و پس از نشست‌های تخصصی در قالب کمیته‌ها چشم انداز و مسیر و اولویت فعالیت‌های یک سال آینده تدوین و ترسیم می شود.

وی افزود: انتخابات ترمیم شورای مرکزی و بازرسان هم در دستور مجمع عمومی سازمان معلمان قرار دارد.

لازم بذکر است سازمان معلمان ایران یکی از تشکل‌های صنفی و سیاسی و احزاب کشور است که از سال 1379 با اخذ مجوز از وزارت کشور فعال بوده اما بیستم اردیبهشت گذشته ضمن تطبیق خود با قانون جدید احزاب عملا فعالیت‌های خود را گسترش داده و با تاسیس شعبه‌هایی در بیشتر استان‌ها فصل جدیدی از کنشگری مدنی و صنفی و سیاسی خود را رقم زده است.

این کنگره دو مهمان ویژه نیز دارد. سرپرست وزارت آموزش و پرورش در کنگره سازمان معلمان ایران سخنرانی خواهد کرد. همچنین عمادالدین باقی از فعالین سیاسی اجتماعی نیز در این کنگره سخنرانی خواهد داشت.

محمد داوری سخنگوی سازمان معلمان ایران نیز توضیحاتی درباره این کنگره و اهداف آن ارائه کرد: بی تردید انسجام تشکیلاتی و تبین گفتمانی برای رسیدن به اشتراک گفتمانی می‌تواند یکی از مهم‌ترین اهداف کنگره سالانه باشد چون لازمه کار تشکیلاتی و ضرورت فعالیت مدنی در این انسجام و اشتراک نهفته است و به عبارتی فلسفه کار جمعی با این دو مفهوم معنا می‌یابد.

داوری در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: هر چند فضای مجازی ارتباطات را سهل‌تر نموده اما نیاز به ارتباطات حضوری و واقعی هم به شدت محسوس است. تجربه نشست‌های حضوری و گفت و گوهای نزدیک گواه این نیاز و ضرورت است. در پیشرفته‌ترین کشورها با دسترسی به تکنولوژی‌های برتر باز هم می‌بینم که نشست‌ها و میتینگ‌های فراوانی شکل می‌گیرد که امیدواریم کنگره سازمان معلمان گامی باشد در مسیر تحرک و پویایی و انسجام تشکیلاتی در مسیر فعالیت‌های این تشکل.
 
۲۰ تیر؛ دومین کنگره کشوری سازمان معلمان ایران
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم