تیتر امروز

لاف اقتصادی؛ راهکار دولت برای هیچ

لاف اقتصادی؛ راهکار دولت برای هیچ

ادعایی عجیب توسط یکی از مقامات دولتی موجب شد رهبری نیز در سخنانشان به اشتباه بیفتند و نتیجتاً عذرخواهی کنند. اما این اولین بار نیست که مقامات دولتی ادعای اقتصادی حیرت انگیز به زبان می‌آورند.

امروز دفتر سخنگوی دولت اعلام کرد سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش به دلیل شرکت در انتخابات مجلس از سمت خود استعفا داده است.

کد خبر: ۲۷۱۳۴
۲۲:۱۸ - ۱۶ خرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز - گفته می شود بطحایی چهار نفر را به عنوان سرپرست به روحانی پیشنهاد کرده که عبارتند از:

- امیر علی نعمت اللهی قائم مقام آموزش و پرورش
- غلامرضا کریمی رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور
- علیرضا کاظمی معاونت پرورشی
و مهدی نوید ادهم دبیر  شورای عالی آموزش و پرورش
 

هم چنین علی زرافشان معاون اسبق متوسطه و حسین خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان هم از گزینه های احتمالی به شمار می روند.

سوابق شش گزینه برای سرپرستی وزارت آموزش و پرورش به شرح زیر است.

امیرعلی نعمت اللهی

امیرعلی نعمت اللهی ، طی حکمی از سوی محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش به عنوان معاون پارلمانی و حقوقی وزارت آموزش و پرورش معارفه شد.

نعمت اللهی متولد ۱۳۵۹ و دانش آموخته رشته حقوق عمومی است و در سوابق اجرایی وی رئیس امور حقوقی و قوانین حقوقی سازمان اداری-استخدامی و مشاور رئیس دانشگاه هنر، عضو هیات امنای موسسه فرهنگ و هنر، عضو مدیران راهبردی وهیات انطباق مجمع تشخیص مصلحت نظام دیده می شود و وکیل دادگستری و اهل هرمزگان است.


غلامرضا کریمی

غلامرضا کریمی دانشیار روابط بین الملل دانشگاه خوارزمی و  در حال حاضر قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل و دبیر کل کمیسیون ملی آیسسکو می باشد.

مشاغل فعلی

عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی؛
عضو هیئت رئیسه و مشاور امور بین الملل دانشگاه خوارزمی؛
عضو شورای علمی کارگروه مدیریت کلان دستگاههای فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی؛
رئیس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی آموزش­های شهروندی شهرداری تهران؛
عضو شورای راهبری آموزش­های شهروندی شهرداری تهران؛
عضو گروه مدیریت خدمات اجتماعی شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی دانشگاه جامع علمی- کاربردی؛
عضو هیئت مدیره انجمن علمی ایرانی روابط بین الملل؛
عضو هیئت مدیره انجمن علمی آموزش محیط زیست و توسعه پایدار؛
عضو شورای موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی شهرداری تهران؛
نماینده هیئت اجرایی جذب دانشگاه خوارزمی در کارگروه بررسی توانایی علمی متقاضیان عضویت هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی- گروه روابط بین الملل؛
عضو کمیته تخصصی جذب، ارزیابی و ارتقاء اعضاء هیات علمی و مدرسان موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی شهرداری تهران
سوابق کاری و  اجرایی
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل و مدیر کل دفتر همکاری­های علمی بین المللی از 1383 تا 1387؛
دبیر کل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران از 1383 تا 1388؛
نماینده دولت جمهوری اسلامی ایران در شورای اجرایی سازمان آیسسکو- مغرب- رباط از 1383 تا 1388؛
معاون دفتر همکاری­های علمی بین‌المللی وزارت آموزش و پرورش؛
حضور در بیش از 50 کنفرانس، همایش و کارگاه بین المللی و منطقه­ای در کشورهای مختلف؛
حضور در اجلاس های متعدد بین­المللی در خارج از کشور در معیت  وزرا و معاونان امور خارجه، آموزش و پرورش، علوم ، تحقیقات و فن آوری و فرهنگ و ارشاد اسلامی، بازرگانی و دیگر مقامات کشورمان؛
مدرس گروه علوم سیاسی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) از سال 1387تا 1388؛
مدرس گروه حقوق و مدیریت دانشگاه پیام نورکرج از سال 1387 تا 1389؛
مدرس دانشکده علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز از سال 1378 تا 1380؛
هماهنگ‌ کننده و عضو هسته مرکزی پروژه «آموزش جهانی» از سال 1379 تا 1383؛
هماهنگ کننده فعالیت­های کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی از سال 1376 تا 1381؛
کارشناس مسئول سازمان­های بین‌المللی دفتر همکاری­های علمی بین‌المللی وزارت آموزش و پرورش از سال 1376 تا 1381؛
دبیر سرویس سیاسی مجله بصائر از سال 1373 تا 1375؛
کارشناس معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما از سال 1380 تا 1383؛
مسئول واحد مدخل شناسی دایره المعارف انقلاب اسلامی، سازمان مدارک فرهنگی انقلاب اسلامی از سال 1372 تا 1373؛
عضو کمیته اجرایی «نهضت جهانی برای کودکان و نوجوانان» از سال 1380 تا 1383؛
پژوهشگر ارشد سازمان مدارک فرهنگی انقلاب اسلامی از سال 1374 تا 1376؛
دبیر دبیرستان های تهران و بوشهر از سال 1371 تا 1373؛
پژوهشگر سازمان تبلیغات اسلامی از سال 1368 تا 1373
 
علیرضا کاظمی

علیرضا کاظمی متولد 1344است ، اهل قاین از توابع استان خراسان رضوی و  دارای تحصیلات و  سوابق گوناگون  مدیریتی  در عرصه تعلیم و تربیت است ، سالیانی را در حوزه علمیه تحصیل کرده و در کسوت روحانیت در دوران هشت سال دفاع مقدس حضور یافته است.

مدارج علمی 

وی علاوه بر تحصیلات حوزوی، دارای مدارک مختلف دانشگاهی است ،کارشناسی  الهیات و معارف اسلامی از دانشگاه علوم اسلامی رضوی، کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه فردوسی مشهد  و کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد و هم اکنون دانشجوی دکترای مدیریت راهبردی در د انشگاه عالی دفاع ملی است . 

سوابق اجرایی و مدیریتی 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش دارای سوابق و فعالیت های در خشانی در عرصه تعلیم و تربیت و نیز مسئولیت های فرهنگی  و اجتماعی است و سابقه 17 ماه حضور فعال در جبهه های حق علیه باطل در کسوت روحانیت و طلبگی را در کارنامه خود دارد.  

ریاست اداره آموزش و پرورش تایباد ،از  گردانندگان حلقه صالحین در مرکز آموزشی ثامن الحجج مشهد ،عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی واحدتایباد، ،معاون پژوهش ، برنامه ریزی منابع انسانی سازمان آموزش وپرورش خراسان رضوی ،معاون آموزشی و فرهنگی دانشکده ثامن الحجج ،رییس گروه معارف دانشگاه فرهنگیان مشهد و .... از مناصب اجرایی علیرضا  کاظمی محسوب می شود و آخرین پست سازمانی وی قبل از هجرت به تهران ،مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان ،پردیس شهید بهشتی مشهد است .

مهدی نوید ادهم

مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش است. مسئول کمیته فرهنگی جهاد سازندگی استان تهران، کارشناس تربیت معلم تهران، کارشناس مسئول آموزش ضمن خدمت، مدیر کل فرهنگی -هنری وزارت آموزش وپرورش، معاون برنامه ریزی و امور مشارکتهای سازمان نوسازی مدارس کشور، معاون برنامه ریزی و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی، مشاور وزیر و رئیس ستاد اعتلاء و هماهنگی دروس دینی، قرآن و عربی در دولت اصلاحات و مشارکت در طراحی، برنامه‌ریزی و اجرای پروژه ICT در آموزش وپرورش از جمله سوابق اجرایی و مسئولیت‌های نوید ادهم است.

رشته تحصیلی:

1.لیسانس برنامه ریزی کامپیوتر 
2.فوق لیسانس مدیریت فرهنگی 
3.دوره یکساله مدیریت تغییر در علوم اجتماعی(دانشگاه سیدنی) 

سوابق شغلى:

1.تدریس در مدارس ابتدایی -راهنمایی -متوسطه تهران 
2.تدریس در مراکز تربیت معلم -مراکز آموزش عالی فرهنگیان تهران 
3.مسئول کمیته فرهنگی جهاد سازندگی استان تهران58-61 
4.کارشناس تربیت معلم تهران1/7/61 تا21/3/63 
5.کارشناس مسئول آموزش ضمن خدمت 63-64 
6.مدیر کل فرهنگی -هنری وزارت آموزش وپرورش64-71 
7.معاون برنامه ریزی وامور مشارکتهای سازمان نوسازی مدارس کشور 71-77 
8.معاون برنامه ریزی وپشتیبانی سازمان پژوهش وبرنامه ریز ی درسی 24/3/82 
9.مشاور وزیر ورئیس ستاد اعتلاءوهماهنگی دروس دینی -قرآن وعربی77 
10.مشارکت در طراحی ،برنامه ریزی واجرای پروژه ICT در آموزش وپرورش 
11.مسئول ICT سازمان پژوهش وبرنامه ریزی درسی 

سوابق علمى:

1- کتاب فرهنگ ومقاومت فرهنگی 
2- کتاب پیام مدرسه 
3- کتاب عطر یاس 
4- 35 مقاله در روزنامه و مجلات وکنفرانس ها وهمایش های داخلی 
5- مدیر مسئول مجله مدرسه نو

علی زرافشان

علی زرافشان متولد ۱۳۳۴ ،معاون سابق آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ایران است. او پیشتر از ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴، مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های درسی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی و از ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ مشاور آموزشی وزیر آموزش و پرورش بوده است. از جمله طرح‌های انجام شده در دوره مسئولیت او طرح تعالی مدیریت مدارس است که بر اساس آن دبیرستان‌ها درجه‌بندی شده‌اند. 

سوابق تحصیلی علی زرافشان : ۱-دوره Graduate Diploma(GD) مدیریت تغییر از دانشگاه وسترن سیدنی : استرلیا ، ۱۳۸۰-۱۳۷۸  . ۲-فوق لیسانس کتابداری و اطلاع رسانی ، دانشگاه  تهران ۷۳-۱۳۷۰ . ۳-لیسانس برنامه ریزی کامپیوتر ، دانشگاه شهید بهشتی ، ۸-۱۳۵۳ .

مهم ترین مسؤولیت ها : ۱-معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش (۱۳۹۲). ۲-مشاور معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی (۱۳۹۲-۱۳۸۴ ). ۳-مدیر کل دفتر برنامه ریزی و تألیف کتاب های درسی سازمان پژوهش و برنامه ریزی (۱۳۸۴-۱۳۸۰ ). ۴-مشاور آموزشی وزیر آموزش و پرورش (۱۳۸۰-۱۳۷۶). ۵- عضو شورای عالی آموزش و پرورش(۱۳۸۴-۱۳۸۰). ۶- مسئول کمیسیون برنامه درسی شورای عالی آموزش و پرورش(۱۳۸۴-۱۳۸۰). ۷- عضویت در۹ کمیسیون شورای عالی آموزش و پرورش به عنوان کارشناس(۱۳۹۲-۱۳۷۶). ۸ – نماینده وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون مشترک ایران وترکمنستان به منظور تدوین تفاهم نامه همکاری فی مابین (۱۳۷۷). ۹- نماینده وزارت آموزش و پرورش و رئیس هیئت نمایندگی تدوین تفاهم نامه فی مابین با وزارت آموزش و پرورش اتریش(اتریش، ۱۳۷۸).

حسین خنیفر

حسین خنیفر در سال ۱۳۴۸ در شهرستان شوش دانیال در استان خوزستان به دنیا آمد. وی پس از طی دوره متوسطه در دبیرستان شهید مطهری وارد مرکز تربیت معلم بوشهر شد و سپس تحصیلات خود را در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی آغاز کرد و در نهایت با مدرک دکتری مدیریت و برنامه‌ریزی در تهران فارغ‌التحصیل گردید و به طور هم‌زمان تحصیلات حوزوی خود را نیز به صورت متفرقه کامل نمود.

دکتر خنیفر پس از ۱۸ سال خدمت در آموزش و پرورش در سال ۱۳۸۳ به عنوان استادیار در دانشگاه تهران پذیرفته شد و با توجه به انبوه کتب و مقالات منتشره توانست در عرض ۳ سال به درجه دانشیاری و عضویت هیئت علمی (رسمی- قطعی) این دانشگاه نائل گردد و در سال 1392 به درجه استاد تمامی نائل آمد.

سوابق اجرایی و آموزشی: عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در رشته مدیریت، عضو هیأت ممیزه دانشگاه تهران (2 دوره به مدت 4 سال)، عضو کمیسیون علوم رفتاری دانشگاه تهران، عضو کمیسیون علوم انسانی دانشگاه تهران، عضو کارگروه تدوین سند مالی نظام آموزش و تربیت، شورای آموزشی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی، شورای آموزش و پژوهش مرکز آموزش مدیریت دولتی استان قم، کمیته آمایش رشته‌ها در دانشگاه تهران، ریاست مرکز کارآفرینی پردیس فارابی، ریاست دانشکده مدیریت پردیس فارابی، تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکتری در دانشگاه تهران.

آثار تألیف و ترجمه شده: «اصول و مبانی پژوهش های کیفی»، ج1 و ج2، «مقاله نویسی کاربردی»، «اصول و مبانی برنامه ریزی، فرد و سازمان»، «زمان آفرینی»، «مبانی نظریه پردازی»، «مهارت‌های زندگی»، «مدیریت زمان از دانش تا روش»، «نظام پیشنهادها»، «روانشناسی کار»، «آموزش پودمانی از نظریه تا کاربرد»، «فنون تدریس»، «کارآفرینی در نظام ارزشی»، «بازکاوی مفهوم اعتماد سازی در سازمان» و «استانداردسازی در آموزش» نمونه‌هایی از 52 اثر منتشره ایشان هستند.

منبع: جماران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: