تیتر امروز

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

مبارزه با ملخ‌ها در ۶ شهرستان استان تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از مبارزه با ملخ‌ها در ۶ شهرستان استان تهران خبر داد و گفت: مبارزه با ملخ‌ها در مناطقی از فرودگاه امام، اراضی رباط کریم و دشت ورامین در مناطق پاکدشت و شریف‌آباد صورت گرفته است.

کد خبر: ۲۶۹۴۳
۰۹:۲۵ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز - محمد درجاتی (مدیر کل مدیریت بحران استان تهران) درباره هجوم ملخ‌ها به استان تهران گفت: ملخ‌هایی که در استان‌های مختلف کشور دیده شده‌اند، ۸ نوع هستند که از این تعداد ۳ الی ۴ نوع آنها در استان تهران دیده‌ شده‌اند.

وی با اشاره به میزان پراکندگی ملخ‌ها در استان تهران ادامه داد: میزان پراکندگی و پیمانه فضایی ملخ‌ها هنوز در استان تهران به خط قرمز و بحران نرسیده است، در حال حاضر مبارزه با ملخ‌ها در به بیش از ۲۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان انجام شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران خاطرنشان کرد: مبارزه با ملخ‌ها در مناطقی از فرودگاه امام، اراضی رباط کریم و دشت ورامین در مناطق پاکدشت و شریف‌آباد صورت گرفته است.

درجاتی با بیان اینکه ملخ‌ها در مناطقی وارد شهر نیز شده‌اند، گفت: در حسن‌آباد فشافویه ملخ‌ها از ری و در شریف آباد از پاکدشت وارد شهر شده‌اند، البته حجم ملخ‌ها بسیار کم بود و مشکلی در این خصوص وجود نداشت و ما به مردم این اطمینان را دادیم که مشکلی از سوی ملخ‌ها نخواهند داشت.

وی ادامه داد: در ۶ شهرستان شامل فیروزکوه، دماوند، پردیس، ملارد، رباط‌کریم مبارزه با ملخ‌ها صورت گرفته است و ملخ‌های مشاهده شده در این مناطق همانطور که گفتم ۳ الی ۴ نوع هستند که البته فراوانی زیادی ندارند. ما قصد سم‌پاشی نداشتیم، چراکه تعداد ملخ‌ها نزدیک به خط قرمز هم نشده بود، چه برسد به اینکه بخواهد از خط قرمز هم عبور کند، اما به دلیل اینکه ممکن بود توده ملخ‌ها در فرودگاه امام پروازها را با مشکل مواجه سازد از همین‌رو ما سم‌پاشی از این منطقه را شروع کردیم.

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران در پاسخ به این سوال که آیا ملخ‌ها در شهر تهران هم مشاهده شده‌اند، گفت: خیر، در سطح شهر تهران پروانه‌های گربه‌نوروزی دیده شده‌است، این پروانه‌ها باید در پایان اردیبهشت از بین می‌رفتند، اما اگر همچنان در سطح شهر دیده می‌شوند به دلیل این است که سطح رطوبت استان به دلیل فراوانی نزولات جوی بالا بوده است.
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی