News Image Lead

تحریم‌ها و تصمیم اخیر آمریکا درباره سپاه، قطعه‌ای دیگر از پازل نظم مافیایی مد نظر آمریکای بی نقاب است.

کد خبر: ۲۳۶۷۸
۱۶:۴۱ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۸
دیدارنیوز– ابوالفضل فاتح: تصمیم اخیر دولت آمریکا در قرار دادن صدها هزار ایرانی در لیست گروه‌های تروریستی، قطعه دیگر از پازلی است که چهره امپریالیستی سیاست خارجی آمریکا را آشکارتر می‌سازد.

مغایرت با عرف و حقوق بین‌الملل، بی‌ثبات سازی، یک جانبه‌گرایی، افراط و ظلم، شاخصه اصلی سیاست خارجی آمریکا در دوران اخیر است. آمریکا همیشه این گونه بوده است اما آمریکای ترامپ، عریان شده و نقاب از چهره برداشته است. سیاست «آمریکای بی نقاب » را می‌توان در خروج یک جانبه از پیمان محیط زیست، خروج از برجام و خروج از پیمان اتمی با روسیه نیز مشاهده کرد. به رسمیت شناختن قدس اشغالی به پایتختی اسرائیل، حمایت از تجاوز به یمن و قلمداد کردن جولان اشغالی به عنوان بخشی از اسرائیل و اینک تروریستی اعلام کردن نیروهای مسلح رسمی ایران نیز ادامه همان رویکرد است. آمریکای بی نقاب که حامی درجه اول نژاد پرستی و جنایات و اشغالگری اسرائیل است و از محکومیت سیاه‌ترین دیکتاتوری‌های منطقه و آمران کودک‌کشی یمنی‌ها و قطعه قطعه کردن خاشقچی طفره رفته و در اقدامی ضد بشری همه راه‌های کمک به سیل زدگان مظلوم ایران را مسدود کرده، در آخرین پرده، سپاه پاسداران یعنی یک ارتش رسمی با صدها هزار ایرانی را یکسره تروریست می‌نامد تا معلوم باشد که برای این آمریکا، هیچ مرزی جز سلطه به رسمیت شناخته نمی‌شود.

با آن که بسیاری از حکام منطقه، در طی چند دهه عوامل سیاست‌های مخرب آمریکا بوده‌اند، اما به نظر می‌رسد «آمریکای بی نقاب» با مثلث شرور ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان در اندیشه سیطره نظمی ظالمانه‌تر با ماهیتی مافیایی‌تر بر منطقه برآمده‌اند که پیامدهای ویرانگری برای ملت‌ها و کشورهای مستقل منطقه دارد لذا نباید به بهانه هیچ تفاوت نظر داخلی از اهداف شوم، بی‌ثبات کننده و ضد توسعه‌ای آن حتی برای لحظه‌ای غافل شد.

در قبال تصمیم سرتا پا نادرست اخیر ترامپ نیز ضروری است رویکردی ملی، خلاقانه، منطقی و جامع و مبتنی بر حکمت و عزت و دوراندیشی اتخاذ کرد و همه اهرم‌های سیاسی و حقوقی و دیپلماتیک را در مجامع بین‌المللی و جهانی به کار بست تا قبح این رویکرد را آشکار و تاثیر آن را منتفی و یا به حداقل رساند. آمریکا بزرگ‌ترین مرکز پمپاژ ظلم و تباهی جهان است اما قدرت مطلق جهان نیست و ان شاء الله روزی افول خواهد کرد و تا آن روز با عقلانیت و استواری و تکیه بر توان و ظرفیت‌های ملی و دیپلماسی خلاقانه با جهانی که مایل نیست در سیطره آمریکا باشد، به یاری خداوند می‌توان از شر ظلم آن در امان بود. البته در این مسیر آنچه قدرت مستمر و تزلزل ناپذیر می‌آفریند، پایبندی بی استثنا به مردم‌سالاری واقعی، قانون و کارآمدی کلیت نظام و همه نهادهای برآمده از آن است.

ایرانیان مستقل و شریف نیز به ماهیت تحریم‌های ظالمانه و این گونه اقدامات آمریکای بی نقاب که سیاست خارجی‌اش در حد تجارت شخصی و قمار بر سر انتخابات صهیونیست‌ها تنزل کرده است، واقفند و می‌دانند تا چه اندازه هم برای صلح و ثبات منطقه و هم برای حق حاکمیت کشور و هم حتی برای توسعه مردم‌سالاری در داخل ایران، پی آمدهای منفی خواهد داشت لذا با هر گرایش سیاسی و هر جا که باشند به رغم تفاوت نظر داخلی که در جای خود محترم است و باید به آن پرداخته شود، این گونه تصمیمات مداخله‌گر خارجی را قویا محکوم کرده و به سهم خود در افشای ماهیت دروغ و متناقض آن خواهند کوشید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم