تیتر امروز

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و
گزارش دیدار از بی‌تفاوتی دولت به واقعیت آموزش همگانی

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و "رئیسی" که زیاد نمی‌داند!

از ابراهیم رئیسی گرفته تا وزیر آموزش و پرورش در حالی از دستاورد‌های جدید در آغاز سال تحصیلی با تکیه بر کلمه "ما می‌توانیم" خبر دادند که طبق آمار بیش از ۲۰ درصد دانش آموزان کلاس اولی ثبت نام نکرده‌اند!
نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟
از چشم جهان (۱۱۳)؛ تحلیل رویترز پیرامون عادی سازی روابط اسرائیل-عربستان

نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟

دولت بایدن بر تلاش خود برای تحقق "معامله بزرگ" در خاورمیانه که شامل عادی‌سازی روابط اسرائیل و عربستان نیز می‌شود، افزوده. واشنگتن معتقد است اگر بتواند موانع مهم را کنار بزند، منافعی مهم کسب خواهد...

سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا معرفی شد

News Image Lead

وزیر خارجه آمریکا در پیامی مورگان اورتگس را به عنوان سخنگوی جدید وزارت خارجه ایالات متحده معرفی کرد.

کد خبر: ۲۳۲۲۹
۱۰:۳۵ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۸
دیدارنیوز - مایک پامپئو، رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در توییتی ضمن معرفی مورگان اورتگس به عنوان سخنگوی جدید وزارت خارجه این کشور، نوشت، تجربه او به عنوان تحلیلگر اطلاعاتی و فعالیتش در زمینه سیاست خارجی و امنیت ملی، آمریکا را بهره‌مند خواهد ساخت.

پامپئو ادامه داد: او مبارزه ما در راستای ارتباط و دفاع از سیاست خارجی آمریکا را هدایت خواهد کرد. به تیم ما خوش آمدی مورگان.

اورتگس به عنوان یکی از کارشناسان سیاست خارجی و امنیت ملی در شبکه تلویزیونی فاکس نیوز فعالیت می‌کرد که هفته گذشته از این سمت کناره‌گیری کرده است.

به گزارش فاکس نیوز، او در سال ۲۰۰۷ وارد خدمات دولتی شد و فعالیت خود را در آژانس ایالات متحده برای توسعه بین‌المللی آغاز کرد و چند ماهی نیز در عراق حضور داشت.

وی بعداً به وزارت خزانه داری رفت و به عنوان تحلیلگر اطلاعاتی در این وزارتخانه با بخش شناسایی افراد برای فهرست تروریستی همکاری می‌کرد.

اورتگس در سال ۲۰۱۰ به عنوان معاون وابسته وزارت خزانه داری در عربستان سعودی منصوب شد.

وی پس از خروج از خدمات دولتی به همراه یکی از همکاران سابقش یک شرکت مشاوره با نام «مشاوران فرصت‌های جهانی» تأسیس کرده بود.

پیش از این هدر ناوئرت به عنوان سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا فعالیت می‌کرد. مایک پامپئو به تازگی استعفای ناوئرت از سمتش را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، وزیر خارجه آمریکا پیش‌تر در توییتی نوشت: به نیابت از کارمندان وزارت خارجه آمریکا از هدر ناوئرت، سخنگوی دستگاه دیپلماسی به دلیل خدمات شایانش در این پست به مدت دو سال تشکر می‌کنم. او نماینده شایسته آمریکا در اداره شورای فولبرایت خواهد بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی