سمبل ها و نشانه ها؛

اگر درباره نماد‌های شیطان پرستی، تصویر‌های مربوط به شیطان پرستی و نشانه‌های شیطان پرستی کنجکاو هستید این مقاله بسیار جالب و کامل را بخوانید تا هرآنچه درباره نماد شیطان پرستی و نیز نشانه‌ها و تصاویر مربوط به آن می‌خواهید پیدا کنید.

کد خبر: ۲۱۸۷۲
۱۰:۳۷ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۷

دیدارنیوزـ شاید عده ای شیطان پرستی را آئینی مدرن و نهایتا مربوط به قرن های گذشته می دانند اما واقعیت چیز دیگری است. شاید بتوان تاریخچه شیطان پرستی را به قرون اولیه پیدایش آدمی نسبت داد. البته شواهد به دست آمده این حرف را تصدیق می‌کند که شیطان پرستی در نواحی امریکای لاتین، امریکای جنوبی و آفریقای مرکزی به قرنها پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد.

 

در آفریقای مرکزی و در دشتها و کویرهای سوزان این قاره نیز در قبایلی که معروفترین آن قبیله اوکاچاست، شیطان به عنوان قدرت مطلق زمین و آسمان و پدید آورنده آن و خدای خشم و نفرت پرستش می‌شد و حتی قربانی هایی نیز در مواقع خاص به آن اهداء می‌شد. بیان این نکته ضروری است که زمان قربانی کردن انسانها در برابر شیطان لحظه های خاصی بوده است.


تاریخچه شیطان پرستی به سالهای بسیار دور بر می‌گردد که بعدها این آیین و سنت به صورتهای دیگر نمود پیدا کرد که چیزهایی از گذشته چه با تحریف و چه بدون تحریف دست به دست در حال عبور همراه با زمان است.


شیطان پرستی به هنگام پیدایش زبان و خط و زمان مادها، سومریان، بابلیان و ... نیز ادامه داشت تا این که شکل نوین آن به وجود آمد.


شیطان پرستی قدیمی اعتقاد دارد که شیطان وجود دارد و قدرت او عظیم ترین قدرت بر روی جهان است. اصل شهوترانی و ارضای جنسی اصل لاینفک این مراسم است. شیطان پرستی قدیمی مخالف با مسیحیت و کلیسا است و دقیقا در مراسم خود اعمال ضد مسیحیت را انجام می‌دهد.


آنها به مسیحیت و کلیسا اعتقادی ندارند و آنها را عامل بدبختی مردم می‌دانند. آنها می‌گویند مسیح پیامبری بود که باید زمین را آباد می‌کرد و مردم را به راه راست می‌برد اما تنها کاری که انجیل انجام داده دروغگویی و رواج بدی در جامعه است ! آنان قربانی کردن انسان را امری ضروری برای آرامش و احترام به شیطان می‌دانند.

 

شیطان پرستی جدید بر خلاف شیطان پرستی قدیمی اعتقادی به وجود شیطان خارجی ندارد بلکه شیطان پرستی جدید، شیطان را در طبیعت و در وجود هر انسانی می‌داند و این باطن هر کسی است که شیطان در آن وجود دارد و مراسم شیطان پرستی جدید مراسمی است برای دعوت از شیطان باطنی و حس اهریمنی درونی است که با اعمال جنسی آرام و ارضا می‌شود.


آنان جسم پرست هستند و اعتقاد دارند هر آنچه وجود دارد مدیون آدم است. انسان باید کامل ترین لذت جسمانی و جنسی را در این دنیا ببرد. آنان معتقدند بعد از مرگ، روح کسانی که لذت جسمانی لازم را نبرده اند به این دنیا برمی‌گردد و لذت جنسی خود را کامل می‌کند.

گذشته از اعتقادات شیطان پرستی، این گروه دارای سمبل ها و نشانه هایی هستند که معنی برخی از این علائم در ادامه می آید.

در ادامه فهرست ۴۰ نشانه ،‌تصویر و نماد شیطان پرستی آمده است؛

۱. علامت بافومت

نماد شیطان پرستی

علامت بافومت، نماد اصلی شیطان‌پرستی است و دائما در آثار هنری شیطانی به کار می‌رود. این علامت شامل یک ستاره پنج پر برعکس، یک بز و کلمه‌ی لویاتان به زبان عبری است. این علامت نشان‌دهنده‌ی خدایی اهریمنی و نماد شیطان است، نیروی تاریک انسان و طبیعت. امروزه در زیورآلات فراماسون‌ها استفاده می‌شود. می‌توان آن را روی ساختمان‌ها و تمثال‌هایی که روی وسایل نقلیه‌شان می‌گذارند، مشاهده کرد که برای تشخیص یکدیگر استفاده می‌شود.
 

۲. ستاره پنج پر (پنتاگرام) برعکس

نماد شیطان پرستی

این علامت ابتدایی‌ترین و پربسامدترین نماد شیطان پرستی است.

این نماد در تشریفات جادوگری و غیب‌گویی برای احضار ارواح استفاده می‌شود. شیطان پرستان از ستاره‌ای که ۲ راس آن رو به بالا است و بت پرستان از ستاره‌ای که یک راس آن رو به بالا است، استفاده می‌کنند.

 

۳. بز

نماد شیطان پرستی

بز به خاطر سرسختی و اتکا به خود، نشان دهنده شیطان است. در تاریخ بت‌پرستی، مدت‌های طولانی خدایان بولهوس و جنسی گوناگون (مانند پان) با ویژگی‌های بز، مانند سم‌های شکافته، گوش‌های دراز، و ریش بزی نشان داده شده‌اند.

این نماد در هر صورت نماد شیطان است.

فرقی نمی‌کند که دو راس یا یک راس آن رو به بالا باشد. حتی اگر دایره‌ای دور آن باشد هم فرقی نمی‌کند.

۴. جهنم

نماد شیطان پرستی

اگر چه شیطان پرستان به جهنم، یا زندگی پس از مرگ اعتقاد ندارند، از تصاویر مرتبط با آن استفاده‌های نمادین زیادی می‌شود.

 

 

 


۵. نمادهای مرگ و میر

نماد شیطان پرستی

این نمادها به شکل گسترده‌ای در تصویرنگاری شیطان پرستی ظاهر می‌شوند و نشان دهنده‌ی فلسفه‌ی مادی‌گرایی است و بر این حقیقت تاکید می‌کند که این زندگی، تنها زندگی است که داریم ـ و بهتر است آن را فراموش نکنید!

 

 


۶. بز طلسم ستاره پنج پر ـ بز مندس 

 

نماد شیطان پرستی

این نماد از ترس و سردرگمی مسیحیان گرفته شده است:

الیفاس لوی، غیب‌گوی مسیحی نیمه دیوانه، تصویر این بز دو جنسه را با سایر نمادهای شیطانی و شهوانی تزئین کرد.

این تصویر از سوی برخی از گروه‌های غیب‌گویی و بسیاری از شیطان پرستان ارزشمند تلقی شد.

 

 

 


۷. چهار شاهزاده‌ی ولیعهد جهنم

 

نماد شیطان پرستی

این چهار شاهزاده شامل شیطان،  لویاتان،  لوسیفر و بلیال هستند. این شاهزادگان در انجیل شیطان پرستی توصیف شده‌اند.

آن‌ها شیطان را به چهار عنصر تقسیم می‌کنند که هرکدام بُعد متفاوتی از ذات انسان را نشان می‌دهد.

 


 ۸. تصاویر فاشیستی

 

نماد شیطان پرستی

در مصاحبه‌ای در کتاب “اربابان هرج و مرج” نوشته‌ی موینهان و سادرلیند، از آنتون لاوی، موسس کلیسای شیطان سوال می‌شود که “بسیاری افراد از ارتباط قوی بین شیطان پرستی و فاشیسم‌ می‌ترسند. آیا این ارتباط واقعا وجود دارد؟ ” او در جواب می‌گوید ” ابعاد فاشیسم برای شیطان پرستی نیز کاربرد دارد ـ نمایش رعد و برق- طراحی رقصی که با آن میلیون‌ها نفر را تحت تاثیر قرار دادند”.

بلانچ بارتون نیز همینطور جواب می‌دهد: “زیبایی شناسی بیش از هر چیز دیگری بین شیطان پرستی و فاشیسم مشترک است. زیبایی شناسی سوسیالیسم ملی گرایانه و شیطان پرستی با یکدیگر هماهنگ است”. تم‌های تئاتری، افراط، شوک و قدرت، هم برای فاشیسم و هم برای شیطان پرستی که به دنبال خلق تصاویر هستند، طبیعی است.

  ۹. صلیب برعکس

نماد شیطان پرستی

این همان صلیبی است که پطرس مقدس روی آن مصلوب شد، زیرا احساس می‌کرد لیاقت ندارد بر همان صلیبی مصلوب شود که عیسی مسیح روی آن مصلوب شد.

این صلیب نماد بی ارزشی و احترام عمیق یک فرد به به مافوقانش بود: نشانه‌ی بی‌خردی، سختی، شکست و احترام به مسیح.

البته در گذشته به این معنا بود، یک نماد بسیار مسیحی. از زمان ظهور فیلم‌های درجه ب و اطلاعات عمومی محدود، صلیب برعکس به یک نماد مسیحی معکوس تبدیل شد؛ نماد نگرش ضد مسیحیت.

از آن جا که در دوران مدرن به نشانه‌ی ضد مسیحیت تبدیل شده است، برخی شیطان پرستان از آن استفاده می‌کنند. این صلیب نشانه‌ی تمسخر و رد کردن مسیح است.

شیطان پرستان زیادی گردنبندهای آن را استفاده می‌کنند. می‌توان آن را در میان خواننده‌های راک یا روی جلد آلبوم‌هایشان مشاهده کرد.


۱۰. ماه

 

نماد شیطان پرستی

این نماد ریشه در خورشیدپرستی بدوی دارد و بسیاری از مذاهب ماه را نماد تاریکی واقعی و مجازی، و خون دانسته‌اند. در الهیات توحیدی کلاسیک، کره‌ی ماه قلمروی شیطان، جن و اهریمن است. کره‌ی خورشید منبع زندگی، خیر و خداوند است و به همین دلیل در مسیحیت اطراف قدیسان هاله‌ای از نور وجود دارد. ماه همیشه بشریت را آشفته کرده است. اما در شیطان پرستی مدرن، این ترس بدون مرزهایی که دیگر مذاهب می‌سازند، کاملا پذیرفته شده است.

چیز دیگری که از سوی عالمان دینی اهمیتی اغراق‌آمیز یافته، آن است که چرخه‌ی ماه با مدت عادت ماهانه یا چرخه خونریزی ماهیانه‌ی زنان، کم و بیش تقارن دارد. حتی گاهی ماه در افق قرمز ظاهر می‌شود، بنابراین خود آن هم زنانه در نظر گرفته می‌شد. برخی از داستان‌های عرفانی توضیح دهنده خونریزی ماهیانه به همان اندازه که عجیب هستند، جالب هم هستند. کاملا واضح است که در تک خدایی کلاسیک همه‌ی این‌ها به خاطر آسیب‌پذیری زنان در برابر تاثیرات شیطانی بوده است.


۱۱. هگزاگرام

نماد شیطان پرستی

هگزاگرام یکی از قوی‌ترین نمادهای قدرت‌های تاریکی است. برای استفاده در جادو به کار می‌رود.

 

 

 


 ۱۲. شیطان‌پرستی لوی

نماد شیطان پرستی

این نماد منتسب به آنتون لوی، موسس کلیسای شیطان (شیطان پرستی لوی) است.
 

 

 

 


 ۱۳. خون‌آشامی (ومپریسم)

 

نماد شیطان پرستی

این‌ها نشانه‌های فردی هستند که خون‌آشام بودن را در پی گرفته است.

احتمالا یک یا چند نوع آن‌ها به صورت خالکوبی استفاده می‌شوند.
 

 


 ۱۴. اودجات یا چشم همه چیزبین

نماد شیطان پرستی

یکی از نماد‌هایی است که به لوسیفر (پادشاه جهنم) اشاره می‌کند، یعنی همان کسی که گفته می‌شود داوری را انجام خواهد داد. زیر آن چشم یک قطره اشک وجود دارد، زیرا برای کسانی که خارج از قدرت نفوذ او هستند سوگواری می‌کند.

 

 


 ۱۵. چشم همه چی بین

 

نماد شیطان پرستی

اعتقاد بر آن است که این چشم، چشم لوسیفر و کسانی است که ادعا می‌کنند کنترل آن می‌تواند امور مالی دنیا را کنترل کند.

این نماد در طالع‌بینی استفاده می‌شود. طلسم‌ها، نفرین‌ها، ذهن‌خوانی ها و تمام فسادها از طریق این علامت عمل می‌کنند.

این نشانه نماد روشن ضمیران است. به واحد پول ایالات متحده امریکا نگاه کنید. این نشانه مبنای نظم نوین جهانی است.

۱۶. چشم اژدها

 

نماد شیطان پرستی

چشم اژدها نماد معروف محافظت است، و گفته می‌شود از هر کسی که طلسم آن را به زبان بیاورد محافظت می‌کند.

اژدها یک موضوع جهانی است و ۵۰۰۰ سال است که با فرهنگ‌های مختلف بشر مرتبط است.

واژه‌ی dragon از واژه‌ی یونانی derkesthai (به معنی نگاه سریع) گرفته شده است و در آیین هندو، نگاه گرسنه‌ی نخستین موجودی بود که روح آتشینش از پرتگاه آب متولد شد.


۱۷. صلیب شیطانی

نماد شیطان پرستی

یک علامت سوال برعکس که الوهیت خدا را زیر سوال می‌برد. در غیب گویی نماد سه شاهزاده‌ی ولیعهد است: شیطان، بلیال، و لویاتان. این علامت نماد قدرت کامل در سایه‌ی لوسیفر است.

 

 

 


۱۸. صلیب تائو

 

نماد شیطان پرستی

صلیب تائو  نماد میترا، خدای پارسیان و آرین‌های هند است.  میترا برای آن‌ها فرشته‌ی نور و روشنایی یا نور بهشتی بود. در فراماسونری مدرن به صورت نمادحرف T درون یک مربع به کار می‌رود.

 

 

 


۱۹. صلیب سلتیک

 

نماد شیطان پرستی

این علامت صلیب پایه‌ی سلتیک است. این نماد به شکل‌ها و اندازه‌های مختلف استفاده می‌شود.

معمولا ادعا می‌شود پطرس مقدس نماد مسیحیت را با صلیب خورشید ترکیب کرده است، تا به پیروان بت‌پرستی نشان دهد که اهمیت صلیب با ایده‌ی زندگی‌بخشی خورشید در ارتباط است.

تفاسیر دیگر ادعا می‌کنند که قرار دادن صلیب روی دایره نشان دهنده‌ی برتری مسیح بر خورشید بت‌پرستان است.

۲۰. شاخ ایتالیایی

 

نماد شیطان پرستی

شاخ ایتالیایی که به آن شاخ تک‌شاخ و خدمه‌ی لپرکان نیز می‌گویند. این نماد که توسط اربابان دروید اسکاتلند و ایرلند معرفی شد با خوش شانسی و بخت بلند در ارتباط است.

هم‌چنین برای دفع مالوکا (Maluka) یا چشم شیطان هم استفاده می‌شود. هم‌چنین به معنای آن است که شیطان از امور مالی شما مراقبت می‌کند.

 

 


۲۱. دخمه‌ی اهریمن

 

نماد شیطان پرستی

دخمه اهریمن، شکلی از شیطان پرستی هندی برای خدای اهریمن است. اهریمن به شکل یک تخریب‌گر تصور می‌شود.

این نماد ناشی از دیدگاه ساکنان باستان خاورمیانه و هند به اصل خلقت از طریق نابودی است.
 

۲۲. معبد شیطانی

 

نماد شیطان پرستی

این نماد، معرف حق آگاهی دقیق پزشکی درباره‌ی سقط جنین است.

 

 

 


۲۳. صلیب نرون

 

نماد شیطان پرستی

صلیب نرون یا نشانه‌ی صلح، نشانه‌ی دیگری است که صلیب مسیح را به سخره می‌گیرد.

هم‌چنین با عنوان رمز مرد مرده هم شناخته می‌شود.

این علامت بر روی سنگ قبر‌های برخی از سربازان اس‌اس هیتلر دیده می‌شود.

۲۴. سر بز

 

نماد شیطان پرستی

این نماد بز شاخدار، بز مندس، بافومت، خدای جادوگران،یا بز فراری را بازنمایی می کند.

این علامت راهی شیطانی برای تمسخر مسیح به عنوان بره‌ای است که به خاطر گناهان ما کشته شد.

 

 

 


۲۵. سوسک سرگین غلتان

نماد شیطان پرستی

سوسک سرگین غلتان  نماد مصری تناسخ است.

هم‌چنین نماد بعل‌الذباب خداوندگار مگس‌ها (شیطان) است.

این نماد که توسط غیب‌گویان پوشیده می‌شود نشانه‌ی قدرت آن‌ها و منبع محافظت است.

 

 


۲۶. اس شیطانی

نماد شیطان پرستی

 

نشانه‌ی کمربند رعد و برق و به معنای نابودگر است.

در اساطیر سلاح زئوس بود؛ و برای قدرت بر سایرین پوشیده می‌شد.

هم‌چنین توسط سربازان وحشت‌زده‌ی اس‌اس نازی آلمان پوشیده می‌شد.

 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
توجه: برای رفع هرگونه سوءبرداشت باید درباره‌ی چهار نشانه‌ی بعدی صحبت کنم.

وقتی افراد از این نشانه‌ها استفاده می‌کنند باید بتوانید از قوه‌ی تمیز خود استفاده کنید.

استفاده از برخی حرکات دست ممکن است شبیه نشان دادن این نماد‌ها به نظر برسد.

گاهی اوقات، مثلا در ورزش‌ها، می‌توانید ببینید که مربی یا توپ‌گیر از این علائم استفاده می‌کنند. حتی در کلیسا وقتی که رهبر عبادت به موزیسین‌ها علامت می‌دهد بعد چه کاری را انجام دهند، بدون در نظر گرفتن موقعیت می‌توان دچار اشتباه شد. لطفا قبل از متهم کردن هر فردی به شیطان‌پرستی، از عقل و درایت خود استفاده کنید. اگر متوجه شدید افراد بی‌خدا از آن‌ها استفاده می‌کنند، احتمالا فرزند شیطان هستند. یادتان باشد شیطان برای فریب ما هرکاری می‌کند.
 

۲۷. خدای شاخ‌دار

نماد شیطان پرستی

نشان دهنده‌ی خدای شاخ‌دار جادوگری است. پان یا سرنانوس. دقت کنید که انگشت شست زیر انگشتان دیگر قرار می‌گیرد و با دست راست نشان داده می‌شود.

 

 

 


۲۸. دست شاخ دار

نماد شیطان پرستی

نشانه‌ی تشخیص افراد غیب‌گو. وقتی به سمت کسی نشانه برود به معنی انجام یک طلسم است.

دقت کنید که انگشت شست روی انگشان دیگر قرار دارد و با دست چپ انجام می‌گیرد.

 

 


۲۹. نشانه‌‌ی جادوگر یا ماه

نماد شیطان پرستی

برای سلام کردن به ماه در حال طلوع استفاده می‌شود. هم‌چنین توسط اسکیت‌بازها و فوتبالیست‌ها هم استفاده می‌شود.

این نشانه‌ای است که تشویق‌کنندگان و حضار استفاده می‌کنند تا شاخ‌های شیطان را نشان دهند.

 


۳۰. علامت اوکی

نماد شیطان پرستی

مثل دیگر نشانه‌ها، علامت اوکی توسط غیب‌گوها به عاریت گرفته شده است و راهی برای برقراری ارتباط با یگدیگر است. هم‌چنین شکل دیگری از شماره ۶ است.

 

 


۳۱. علامت دست هر چه بالا هست، پایین نیز هست

نماد شیطان پرستی

اصطلاح هر چه بالا هست، پایین نیز هست، در متون هرمسی لوح زرین هرمس تریسمجیستوس ثبت شده است که می‌گوید:

آن‌چه در پایین هست با آن‌چه در بالا هست مطابقت دارد، و آن‌چه در بالا هست با آن‌چه در پایین است مطابقت دارد.

هم‌چنین به آورنده‌ی نور اشاره دارد که همان لوسیفر است. فراماسون‌ها به اندازه‌ی سایر گروه‌های غیب‌گویی از این عبارت استفاده می‌کنند.

۳۲. عدد ۶۶۶

نماد شیطان پرستی

عدد بشر است. نشانه‌ی جانوری. رستگاری ۱۳: ۱۸

 

 


۳۳. اعداد ۶۶۶ سری

انواع دیگری از عدد ۶۶۶ وجود دارند که با ذکاوت فراوان پنهان شده اند.

نماد شیطان پرستی

 

 

 


 ۳۴. سه مار و یک طلسم

نماد شیطان پرستی

خدایان مصری مرتبط با اوزیریس، خدای شاخ‌دار. هم‌چنین شکل دیگری از ۶۶۶ است.

 

 

 


۳۵. نماد بعل

نماد شیطان پرستی

یکی از نماد‌هایی که خدای دروغین بعل را نشان می‌دهد.

 

 

 


۳۶. علامت دست نکرونومیکن

نماد شیطان پرستی

علامت دست نکرونومیکن به نظر می‌رسد ساختگی باشند.

به کسانی که از آن استفاده می‌کنند تا دیو‌ها را برای استفاده در جادوی سیاه فرا بخوانند، این را بگویید.

 

 


۳۷. نشانه‌ی وور

دیوهای پیر را فرا می‌خواند، فرشته‌های سقوط کرده‌، شاگردان لوسیفر


۳۸. نشانه‌ی کیش

نماد شیطان پرستی

تمام مرزها را درهم می‌شکند و مدخل‌ها را می‌گشاید.

مرزها همان‌هایی هستند که سازمان اروپایی پژوهش‌های هسته‌ای (CERN) شکسته است، و مدخلی رو به به پرتگاه جهنم گشود تا قدیمی‌ها را رها کند.

 


۳۹. نشانه‌ی کُث

نماد شیطان پرستی

دروازه‌ها را مهر و موم می‌کند و از مسیرها محافظت می‌نماید.

به عبارت دیگر دروازه‌های جهنم را برایشان باز و بسته می‌کند.

 

 


۴۰. نشانه‌ی خدایان پیرتر

نماد شیطان پرستی

تصور می‌شود خدایان را کنترل و از کسانی که آن را به کار می‌برند محافظت می‌کند.

خبری برایتان دارم، خدایان اطاعت نمی‌کنند!

 

 


انتخاب فردی: نماد سرکشی، پادفرهنگ، هالویین و چیزهای دیگر

تصاویر شیطانی می‌توانند متنوع، ظریف و غیرمعمول باشند. ایده‌آل‌های شیطان‌پرستی به آنها اجازه می‌دهد از هر نماد مناسب، و مهم‌تر از آن، هر نمادی که یک فرد دوست دارد استفاده کنند. بنابراین ممکن است نمادهای پادفرهنگ و آنارشی مانند نماد آنارشیست، نمادهای ضدسیستم مانند سلاح‌های قرون وسطا، نمادهای ضدگله مانند گوسفند، و هر نوع مصنوعات مرتبط با هالوین، تاریکی، و جنبه‌های سرگرم‌کننده‌ی تاریکی و باطل را ببینید. بسیاری از آنها برای شوخی و سرگرمی دیگران و خود فرد شیطان پرست به کار گرفته می‌شوند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم